آبادان صاحب ۱۰ مجسمه سنگی می‌شود

مدیر اجرایی سمپوزیوم مجسمه سازی آبادان از افتتاح این رویداد در یکم بهمن ماه سال جاری در آبادان خبر داد و اعلام کرد که ۱۰ هنرمند در این سمپوزیوم به اجرای آثارشان می پردازند.

جمشید مرادیان هنرمند مجسمه‌ساز و دبیر اجرایی سمپوزیوم مجسمه‌سازی آبادان درباره برگزاری این سمپوزیوم توضیح داد: این سمپوزیوم از سوی شورای شهر و شهرداری آبادان ۲ تا ۱۹ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

او درباره فراخوان نداشتن این سمپوزیوم هم گفت: چون اولین دوره بود ترجیح دادیم که فراخوان نداشته باشد ضمن این که سمپوزیم ها محل کار هنرمندان نخبه مجسمه سازی هر کشوری است. من در  ۱۸ سموزیوم دنیا شرکت کردم و همیشه این طور است که شرکت کنندگان از نخبگان هنر مجسمه سازی انتخاب می شوند، چون معتقدند در این رویداد که هنرمندان در برابر مردم کار می کنند اگر خام دستی کار کنند، سمپوزیوم به نتیجه نمی رسد.

او درباره هنرمندانی که در این سمپوزیوم حضور دارند، اظهار کرد: ۱۰ نفر متشکل از ستاره آزموده، محمدرضا ذبیح الله زاده، رضا قره باغی، احمد سلیمانی، مجید حقیقی، مهدی سلحشور، سعید احمدی، شهریار رضایی، اسفندیار مرادپور و حیدری در این سمپوزیوم به اجرای آثارشان می پردازند.

این هنرمند مجسمه ساز با بیان این که هنرمندان در این ۱۸ روز سنگ های تراورتن را خواهند تراشید، یادآور شد: این سنگ ها از معادن محلات استخراج شده و در ابعاد سه متر در یک متر و نیم در یک متر در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

مرادیان تم این سمپوزیوم را نیز توسعه و فرهنگ ذکر کرد و افزود: یکم بهمن ماه این سمپوزیوم در آبادان آغاز به کار خواهد کرد و هنرمندان در این ۱۸ روز سنگ های تراورتن را که از معادن محلات استخراج شده است، خواهند تراشید. این سنگ ها در ابعاد سه متر در یک متر و نیم در یک متر در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

این مجسمه‌ساز، تم این سمپوزیوم را نیز توسعه و فرهنگ ذکر کرد و درباره محل نصب این آثار یادآور شد: این آثار در محوطه پارک نوسازی آبادان در کنار هم به نمایش گذاشته می شود.

مدیر اجرایی سمپوزیوم مجسمه سازی آبادان در پایان سخنانش با اشاره به سمپوزیوم های مختلفی که در ایران برگزار شده و می شود، تصریح کرد: کشوری مثل چین در سال  ۲۰۱۲ یازده هزار تا سمپوزیوم مجسمه سازی برگزار کرد و اروپایی ها نیز در طول این ۱۸سال باور کردند که سمپوزیوم ها نمایشگاه های فعال هستند و برای مخاطب خاص و عام که انگیزه ورود به عالم هنر را در مردم زنده می کند. در ایران نیز تاکنون سمپوزیوم هایی در مشهد، تبریز، تهران برگزار شده که حالا هم سمپوزیوم آبادان به آن اضافه شده است و امیدوارم که این رویدادها همچنان تداوم یابد و به سایر شهرها نیز سرایت کند.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=762

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *