آثار نقاشان بزرگ ایرانی به نمایش گذاشته می شود

آثار بزرگان هنر نقاشی ایران و پیشکسوتان این هنر در یک نمایشگاه گروهی و به همت انجمن مجموعه‌داران ایران در گالری عقیلی به نمایش درخواهند آمد.
هفت سرزمین/ انجمن مجموعه‌داران ایران یک تشکل مردم‌نهاد است که چند سالی در ایران فعالیت کرده و بسیاری از مجموعه‌داران کشور در حوزه‌های مختلف نیز عضو این انجمن هستند که بسیاری از این مجموعه‌داران در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت می‌کنند.

انجمن برای اولین بار در یک برنامه مدون و با برنامه‌ریزی‌های قبلی اقدام به برپایی یک نمایشگاه از آثاری که نزد مجموعه‌داران قدیمی ایران بوده، کرده و این آثار را برای نمایش به گالری عقیلی آورده است.
در این نمایشگاه آثاری از سهراب سپهری، ژازه تباتبایی، مرتضی ممیز، جلیل رسولی، جلال‌الدین سلطان کاشفی، صادق تبریزی، گیزلا وارگا سینایی، محمد ناصری‌پور، محمدعلی حیدریان، فریده لاشایی، کوروش شیشه‌گران، منوچهر نیازی، علی ‌اکبر صنعتی، رحیم نوه‌سی، غلامعلی ذابحی، رسام ارژنگی، ویگن مرادیان، محمدرضا منزه، فرح نوتاش، حسین بختیاری، فرامرز پیلارام، رضا بانگیز، میترا اسپهبد، هاروتیان میانسیان و رعنا فرنود به نمایش درخواهد آمد.
بسیاری از این آثار برای اولین بار است که بر دیوار یک گالری قرار می‌گیرند. این نمایشگاه که با همکاری گالری عقیلی، انجمن مجموعه‌داران و سایت ایوانا(نخستین پایگاه خبری حوزه هنرهای تجسمی ایران) برگزار می‌شود روز جمعه دهم بهمن ماه ساعت ۱۶ افتتاح شده و تا پانزدهم اسفند نیز ادامه خواهد داشت.
گالری عقیلی در شهرک غرب (قدس)، خیابان سیمای ایران، روبروی بیمارستان لاله، خیابان پنجم، گذر فروردین، پلاک ۱۲ قرار دارد. بازدید از این نمایشگاه در روزهای بعدی از ساعت ۱۵ تا ۱۹ خواهد بود.

منبع: هنرنیوز

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1752

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *