آرش گوران در میان ۲۰ رهبر ارکستر جوان جهان

آرش گوران پس از دریافت لوح دیپلم افتخار از مسابقه رهبرى دریاى سیاه راهى مسابقات رهبرى ژونس موزیکال در بخارست شد و موفق شد در آن مسابقات در میان ۲۰ رهبر ارکستر جوان قرار بگیرد.
هفت سرزمین/ این مسابقات در دنیا از جایگاه و اهمیت ویژه اى برخوردار است و وابسته به یکى از بزرگ‌ترین فستیوال هاى موسیقى دنیا یعنی فستیوال جرج انسکو برگزار می‌شود.این فستیوال محل اجتماع چهره‌هاى ویژه موسیقى کلاسیک جهان است و راه یافتن به آن مستلزم توانایى و مهارت تخصصى بالایى براى هنرمندان سرتاسر دنیا است.

آرش گوران پس از اجرای درخشان از بخشى از اثر پیچیده‌ى باله پرستش بهار از «ایگور ستراوینسکى» و قطعه راپسودى رومانیایى شماره ١ اثر «جرج انسکو» توجه اعضاى هیئت داوران این مسابقه را به خود جلب کرد و توانست به بخش دوم مسابقه صعود کند.

سمفونى شماره ٢ اثر «بتهوون» و اثرى از آهنگساز مدرن رومانیایى «کنستانتین سیلوسترى» آثاریست که آرش گوران در بخش دوم مسابقه ارکستر فیلارمونیک جرج انسکو که جز بهترین و نامى‌ترین ارکسترهاى جهان به شمار مى آید رهبرى کرد. در میان ۵٠ رهبر از سرتاسر دنیا جز ٢٠ رهبر برگزیده جوان جهان از نگاه این مسابقات قرار گرفت و پیشنهادات کارى متعددى دریافت کرد که پس از بازگشت به ایران به شرح آن‌ها خواهد پرداخت.

در مرحله اول این مسابقه رهبران زیادی از آمریکا، آلمان و روسیه که از جمله آن‌ها می‌توان به دستیار یورى سیمونو وْ در ارکستر فیلارمونیک مسکو اشاره کرد، حذف شدند.

منبع: موسیقی ما
Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=14462

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *