آموزش قصه‌گویی دیجیتال

دوره‌های قصه‌گویی دیجیتال برگزار می‌شود.

۷ سرزمین/ این دوره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا شرکت‌کنندگان با توانایی‌های متفاوت در زمینه‌های ادبی‌، علوم‌ و کامپیوتر‌ بتوانند در فضای مشارکتی مبتنی بر تعامل جمعی از امکانات و شیوه‌های مختلف بیانگر تصویری یا گفتاری بهره ببرند و ایده‌های خود را در قالب‌ قصه‌های دیجیتال بازنمایی کنند.

در پایان این دوره آثار تولیدشده هنرجویان در دو نمایشگاه حقیقی و مجازی در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

کارگاه قصه‌گویی دیجیتال که توسط گروه شهرزاد با همکاری آموزشگاه آریا ویژه نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است به صورت مشارکت سه متخصص در زمینه قصه‌گویی‌، روایت‌شناسی عکاسی‌، فیلمسازی‌ و کامپیوتر اجرا می‌شود.

حسین راستی از مدرسان این دوره ، گفت: هدف قصه‌گویی دیجیتال ویژه نوجوانان که با همکاری مدرسانی همچون لاله خسروی و مرجان فروغی دنبال می‌شود ایجاد فضایی خلاق در محیط‌های مجازی است.

او اظهار کرد: امروزه بچه‌های ما با انواع و اقسام تبلت‌ها، گوشی‌های موبایل و اینترنت در ارتباط هستند و هیچ فعالیت خلاقه‌ای روی آن‌ها ندارند؛ در حالی که این ابزارها می‌توانند وسیله خوبی برای فیلمسازی و روایت‌های کوتاه با شیوه‌های جذاب باشند. ما در این‌جا به آن‌ها شیوه‌های صداگذاری،‌ میکس‌کردن و امثال این‌ها را آموزش می‌دهیم. به این ترتیب ابزارهای نوین ارتباطی وسایلی می‌شود فراتر از آن‌چه در فرهنگ ما مرسوم است.

راستی تصریح کرد: در مورد آموزش قصه‌گویی دیجیتال ویژه بزرگسالان باید گفت که این روش ترفندی است برای از بین بردن فاصله بین نسل‌ها. امروزه بسیاری از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به دلیل نداشتن اشراف به گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها نمی‌دانند که چگونه باید از آن‌ها استفاده کنند، در حالی که این ابزارها وسایل خوبی برای بیان روایت‌های کوتاه و قصه‌های نوین با شیوه‌های تازه هستند.

به گفته مدرس قصه‌گویی دیجیتال، با توجه به این‌که امروزه در سطح جهانی بحث رقابت در زمینه فیلم‌ها و روایت‌های دیجیتالی مرسوم است، بناست به زودی آموزش قصه‌گویی دیجیتال به کودکان اجرایی شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند با شماره‌های ۸۸۷۱۶۴۰۱-۸۸۷۲۷۰۸۳ تماس گیرند.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1310

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *