از گلی ترقی تا دیوید فاستر والاس در همشهری داستان ۸۱

شماره مهرماه ماهنامه‌ی همشهری داستان همراه با لوح فشرده «داستان همراه ۹» (ویژه داستان‌های ایرانی) با ۳۲ صفحه اضافه در ۲۹۶ صفحه با آثاری از گلی ترقی، عبدالله کوثری، اصغر عبداللهی، اسدالله امرایی، بلقیس سلیمانی، ماشادو د آسیس، سال بلو، حنیف قریشی، دیوید فاستر والاس و… منتشر شد.

هفت سرزمین/ ویژه‌نامه‌ی پاییزی مجله‌ی داستان حال و هوای درس و مدرسه هم دارد.

dastan 81

در بخش درباره‌ی زندگی، دو روایت از آلبرت کوچویی و بیل‌برایسون و در بخش مستند، روایت شغلی یک فروشنده لوازم‌التحریر درباره‌ی این موضوع هستند.

پرونده‌ی روایت‌های کهن این شماره نیز با سه مطلب درباره‌ی تعلیم‌نامه ‌معلمان، تصاویر دانشجویان ایرانی در اروپا و اعلان‌هایی درمورد مدارس جدید، تصویری از فضای آموزشی دوره‌ی قاجار ترسیم می‌کند.

به مناسبت هفته دفاع مقدس،  زندگی‌نگاره‌ی «صدام» از مردعلی مرادی، داستان «شماره‌ی کرایف» به قلم مهدی روشن‌روان و همچنین روایت‌ مستند و تصویری مریم کاظم‌زاده (از نخستین خبرنگاران و عکاسان زن حاضر در جبهه‌ی غرب) از مطالب موضوعی این شماره هستند. همچنین به مناسبت ماه محرم «ای خسرو کم‌لشکر» در بخش مستند، روایت تعزیه‌خوان جوانی است که می‌کوشد این سنت روایی را حفظ کند.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کیومرث درم‌بخش، مسعود فروتن، جواد علیزاده، احسان رضایی، محمدرضا فرزاد، بهرنگ رجبی، آزاده کامیار، امین حسینیون، صابر قربانی، معین فرخی، لری مک‌کافری، مارتین اِمیس، کریستوفر سالومون، میشل وینترز، آملیا گری از دیگر مطالب خواندنی این شماره است.

مهلت ارسال آثار به سومین دوره جایزه داستان تهران نیز به پایان رسیده و مخاطبان می‌توانند جزئیات و اخبار جشنواره را از سایت داستان جایزه داستان تهران پیگیری کنند.

شماره‌ی هشتادویکم ماهنامه داستان همشهری در ۲۹۶ صفحه، همراه با لوح فشرده «داستان همراه ۹»، با قیمت ۷۰۰۰ تومان، از اوایل مهر در روزنامه‌فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

منبع: روابط عمومی همشهری داستان

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15956

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *