«سال‌های آخر سیمین» در شماره جدید «نقد و بررسی کتاب تهران»

شماره ۵۵ فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران» با مطالب و یادداشت های متعدد در زمینه کتاب، ادبیات و فرهنگ منتشر شد.

هفت سرزمین/ بخش «مقالات» این شماره با مطالب «بیچاره «همزه»!»، «بار دیگر: کدام دیوان حافظ؟» نوشته محمد استعلامی، «انجمن مطالعات جوامع فارسی‌زبان» نوشته احمد کاظمی موسوی، «آخر شاهنامه» نوشته علی حصوری و «نامه خسروان» نوشته هرمز همایون‌پور همراه است.شماره ۵۵ فصلنامه «نقد و بررسی کتاب تهران»
شعرهای «عبث» از یدالله رویایی،«بوی عید» از ابوالقاسم فقیری، «ما زنده برآنیم» از حسین قریبی، «تولدم را جشن می‌گیرم!»  از ثمینه باغچه‌بان و «خطر کن…!» از حسین اکبری در بخش «شعر» این فصل‌نامه منتشر شده است.
همچنین بخش «نام بعضی از نفرات» شامل این مطالب است: «به یاد آن که بسیار بود» درباره رکن‌الدین خسروی از کاظم طباطبائی، «تو سرو هم که نباشی، بلندبالایی» درباره غلامحسن اولاد از منصور اوجی، «میزان شأن آدمی» درباره پرویز شهریاری از ایرج پارسی‌نژاد، «سردبیر، نه نویسنده!» درباره رابرت بی. سیلورس، «تنهاتر شدم!» درباره ابراهیم مکلا، «دوستی و همکاری با مهدی اخوان ثالث»، «یادی از دوست» از مرتضی کاخی، «غولوم انتری» درباره صادق چوبک و «اسب غرور زخمی‌ام…» هر دو از ابراهیم مکلا.
بخش «خاطرات فرهنگی» نیز با مطالب «سال‌های آخر خواهرم سیمین» از ویکتوریا دانشور، «یادباد آن روزگاران!» از ناصر گلستان‌فر و «نگاهی به کارل مارکس از اصفهان» با ترجمه سیروس ذکاء همراه است.
«به انتظار بازگشت خواهرم!» هم مطلب بخش «در این دنیای بزرگ» نشریه است.
در بخش «کتاب‌های خارجی»  مطالب «نظام سرمایه‌داری: سرگذشت اشباح» از پرویز پارسافر، «در سرزمین بی‌طرفی» و «مبارزه ادامه دارد!» از بابی ساندرز درج شده است.
بخش «کتاب‌های فارسی» نیز به این مطالب اختصاص دارد: « پژوهشی پربار پس از سال‌ها انتظار» از سیروس پرهام، «نگاهی به یادداشت‌های اعلم» از اردشیر لطفعلیان، «دگرگون‌کننده نشر در کتاب در ایران»، «درباره عطا نهایی و پرندگانی که در آسمان دیده نمی‌شوند» از محمد مرادی نصاری، «باستان‌شناسی سفری است بی‌پایان» از فرشید مصدقی امینی، «سیری در تلاش برای استقلال» از منوچهر برومند، «و گاهی، تنهایی!» از عنایت مهمی.
«نقد و بررسی کتاب تهران» با صاحب‌امتیازی و مدیرمسؤولی هرمز همایون‌پور و سردبیری حامد نیری عدل، در ۲۰۴  صفحه و با قیمت ۱۲هزار تومان عرضه شده است.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15886

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *