انتشار «میان‌فصل زمستانی» داستان همشهری

هشتاد و پنجمین شماره ماهنامه داستان همشهری به عنوان «میان‌فصل زمستانی» منتشر شد.

هفت سرزمین/ در شماره‌ی دی‌ماه، داستان‌های خارجی مجله با عنوان «میان‌فصل زمستانی» گردآوری شده که اصغر نوری دبیر مهمان این بخش، سه داستان کوتاه را از زبان فرانسوی انتخاب کرده. نوری همچنین طی یادداشتی مخاطبان را با نویسنده‌های این آثار (پاتریک مودیانو، فرانتس بارتلت و ماری‌هلن لافون) و دلایل انتخاب داستان‌ها آشنا کرده.

به روال هر سال بخش‌هایی از این شماره به حال‌وهوای بهمن ۵۷ اختصاص یافته. در بخش «درباره زندگی» روایت سپیده ابرآویز از پدرش محمدعلی ابرآویز شاعر سرودهای انقلابی و در بخش «روایت‌های مستند» نامه‌نگاری‌های دو دختر جوان در ماه‌های قبل و بعد از انقلاب، به این موضوع پرداخته‌اند. از دیگر مطالب خواندنی این شماره، متن کامل سخنرانی نوبل ادبی ۲۰۱۷ کازوئو ایشی‌گورو است که با ترجمه‌ی امیرمهدی حقیقت در بخش «درباره‌ی داستان» منتشر شده است.

جواد علیزاده، آسیه جوادی، علی موذنی، مجید قیصری، سیپان آگرین، نسیبه فضل‌اللهی، علی امیرریاحی، الهام فلاح، فریبا مجیدی، آرش سالاری، دونالد هال، دلیا افرون، دایان کیتون و… دیگر نویسندگان و هنرمندان این شماره هستند.

هشتادوپنجمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در ۲۳۸ صفحه با قیمت ۸۰۰۰ تومان، از اوایل بهمن در روزنامه‌فروشی‌ها و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

منبع: داستان همشهری

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=16017

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *