با یوریک کریم مسیحی «نفس عمیق» بکشید

مجموعه داستان تازه‌ای از یوریک کریم مسیحی با عنوان «نفس عمیق» منتشر شد.

هفت سرزمین/ این مجموعه که پنجمین مجموعه ‌داستان یوریک کریم‌مسیحی است، با هشت داستان به زندگی مردمانی می‌پردازد که در چنبره‌ روابط پرتنش و بغرنج و انباشته از سوءتفاهمشان دست‌ و پا می‌زنند تا بتوانند زندگی لرزانشان را سر پا نگه‌ دارند.

داستان «خواب، خواب» درباره نوزادی که نمی‌خوابد و زندگی پدر و مادرش را سیاه می‌کند، داستان «خواب زغالی» درباره آفت مرموزی است که به پای طفلی می‌چسبد و همه را آشفته می‌کند، داستان «گل و گیاه، سگ‌ و گربه…» درباره مردی است که از هرگونه مسئولیت نگهداری موجودی زنده گریزان است، داستان  «نفس عمیق» درباره تجربه زندگی در برزخ واقعیت و خیال است.

همچنین داستان  «بچه‌ دیگری» درباره مرد بچه‌ از دست‌داده‌ای است که قصد یاری رساندن به مادری را دارد که کودکش مجروح شده است و جنبه‌ هراس‌آوری از کمک به دیگران را کشف می‌کند، داستان  «اختلاط» درباره کارگری است که بعد از دو ماه کار در شهرستان به خانه می‌آید اما فرصتی چنددقیقه‌ای برای اختلاط با همسرش پیدا نمی‌کند از جمله داستان‌های این مجموعه است.

داستان  «کثافت» این مجموعه هم درباره نمایش سویه‌ای کثیف از زندگی تمیز یک انسان است و داستان «او هیچ نگفت، من هم هیچ نگفتم» نیز درباره بیماری کشنده یک زوج است که هر دو آن را از یکدیگر پنهانش می‌کنند.

یوریک کریم‌مسیحی داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و منتقد عکس است و پیش از این چهار مجموعه داستان «طبقه‌ همکف»، «رویا، خاطره، شادی و دیگران»، «بزرگراه بزرگ» و «صد میدان» و عکس‌نوشته‌های «در جهت عکس»، «شب سپیده می‌زند» و «شب سپیده می‌زند، باری دیگر» و نمایشنامه‌ی «جاده» را منتشر کرده است.

مجموعه داستان «نفس عمیق» نوشته «یوریک کریم‌مسیحی» ‌در ۱۹۲ صفحه و به قیمت ۱۰۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1734

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *