برای جایزه به اختتامیه نرفتم

بهرام ریحانی که برای درمان عفونت‌های داخلی ناشی از عوارض داروهای شیمی‌درمانی خوراکی به بیمارستان منتقل شده، با اشاره به وجود طعنه‌هایی دلسردکننده، عنوان کرد برای جایزه گرفتن به تئاتر فجر نرفته است.

هفت سرزمین/ بهرام ریحانی بازیگر پانتومیم و تئاتر که با نمایش «بی لالا» به کارگردانی یاسر خاسب که همزمان با اختتامیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تالار حافظ و در دو نوبت روی صحنه رفت، درباره وضعیت اجرای عمومی و احتمال حضور خود در آن به خبرنگار مهر گفت: هنوز وضعیت اجرای عمومی نمایش «بی لالا» مشخص نیست و اگر امکان اجرای عمومی این نمایش فراهم شود، حتما در آن همکاری خواهم داشت زیرا تمرین و کار کردن با یاسر خاسب به من انرژی می‌دهد.

ریحانی که برای تمرین و حضور در ۲ اجرای نمایش «بی لالا» در تالار حافظ شیمی درمانی خود را متوقف کرده بود، یادآور شد: اجرا در روز ۱۲ بهمن‌ماه برای من پاسخی بود به دکترهایی که ۶ ماه قبل و در ۱۲ مردادماه به من گفتند که دیگر نمی‌توانم روی صحنه تئاتر بروم و از کار افتاده‌ام. روز ۱۲ بهمن‌ماه به خودم، دکترها و دیگران ثابت کردم که سرطان نمی‌تواند مانعی برای من باشد.

وی با اشاره به دلسردی‌هایی که به صورت مقطعی درگیر آن‌ها می‌شود، تصریح کرد: همه جای دنیا وقتی کسی زمین می‌خورد به او کمک می‌کنند تا بلند شود اما در اینجا برخی با برخوردهایی که دارند و دروغ‌هایی که می‌گویند نه تنها آدم را از زمین بلند نمی‌کنند بلکه محکم‌تر او را به زمین می‌زنند. من به خاطر خلوصی که در پیشنهاد یاسر خاسب برای بازی در نمایش «بی لالا» وجود داشت در این کار حضور پیدا کردم و برای جایزه گرفتن و تقدیر شدن به تئاتر فجر نرفتم.

اجراکننده پانتومیم بر قله دماوند و همچنین بر کران خلیج همیشگی فارس، متذکر شد: من نه نیازی به ترحم کسی دارم و نه برای ریالی جایزه روی صحنه می‌روم. من عاشق تئاتر هستم و کار با یاسر خاسب به خاطر صداقت و خلوص یاسر برایم ارزشمند بود. پیش از یاسر خاسب، ۲ پیشنهاد کار داشتم که نپذیرفتم.

ریحانی با بیان اینکه در روز بازبینی نمایش «بی لالا» یکی از داوران به من گفت که حضور من در جشنواره تئاتر فجر غنیمت است، تأکید کرد: نکته جالب این است که تا ۲ روز قبل از اجرا نمی‌دانستیم که سالن ما تغییر کرده است. همزمان با اختتامیه جشنواره به ما مکان و فرصت اجرا دادند ولی با همه این‌ها مخاطبان با استقبالی کردند به ما انرژی دادند.

این هنرمند تئاتر که طی یک سال گذشته با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند، یادآور شد: من با بیماری خودم با شأن و وقار برخورد می‌کنم و ریالی دستمزد از کارهایی که برای جشنواره تئاتر خیابانی شهروند یا اجرای خیریه‌ای که در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر داشتم، به خودم اختصاص ندادم. هر کس می‌خواهد این موضوع را باور کند یا اگر نمی‌خواهد، باور نکند ولی به طعنه نگویند که بهرام ریحانی پول میلیونی از فجر، تئاتر شهروند یا اجرای خیریه به جیب زده است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2484

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *