برترین های «دوربین.نت» جایزه گرفتند

اختتامیه نهمین جشنواره عکس خبری «دوربین.نت» با انتخاب آثار برتر در بخش های مختلف خبری در باغ موزه قصر تهران برگزار شد.

هفت سرزمین/ این مراسم با یاد و خاطره عبدالحسین پرتویی عکاس خبری کشورمان آغاز شد. سپس  کلیپی به مناسب ۱۰ سالگی دوربین.نت پخش شد و درباره ده ساله شدن این سایت عکاسی و چگونگی راه اندازی آن صحبت شد.

مسعود زنده روح کرمانی، مرتضی نیکوبذل و محمد مهدی رحیمیان داوران بخش عکس جشنواره بودند که نشان جشنواره و لوح تقدیرشان را دریافت کردند و اولین جایزه که شامل نشان جشنواره و لوح تقدیر بود در بخش جام جهانی به میلاد اسماعیلی شوشتری اهدا شد.

سپس جوایز بخش موبایل توسط آرش حمیدی مدیر سایت «وان پیکس» اهدا شد. که در این بخش مصطفی امینی مقام اول الناز قندفروش مقام دوم و راحله صبوحی و مهدی معتمد مقام سوم را از آن خود کردند.

دوربین نت

در بخش اقتصادی مهدی معتمد و مهدی عباسی هر دو  مقام اول ، آریا جعفری مقام دوم و افشین میرزایی به مقام سومی دست یافت.

در بخش سفر مسعود زنده روح کرمانی مدیرعامل انجمن عکاسان ایران جوایز را اهدا کرد و در این بخش لیلا طاهری راد مقام اول فربد پهلوان مقام دوم و جایزه نفر سوم به شهاب تیزرو رسید.

در  بخش ورزشی نشان جشنواره و مقام اول به پیمان حمیدی پور رسید. مصطفی حسن زاده و جمشید فرجوند فرد مشترکا دوم و محمد عباس نژاد و احسان رافتی سوم شدند.

در بخش فرهنگ و هنر جوایز توسط آرش ظفری اهدا شد که داوران در این بخش جایزه نفر اول را به سروش جوادیان اهدا کردند و برای مقام دوم و سوم عکسی را معرفی نکردند.

دوربین نت

در بخش سیاسی جشنواره داوران عکسی را به عنوان عکس اول انتخاب نکردند. میلاد بهشتی مقام دوم و علی زمانی به مقام سومی دست یافت. جوایز این بخش توسط محمد نوروزی اهدا شد.

علی فرهمندپور به نمایندگی از داوران جوایز بخش فیلم را اهدا کرد و نشان جشنواره به محسن زمانی کارگردان فیلم «کرگدن ها و ناکرگدن ها» اهدا شد. کتایون جهانگیری برای فیلم «فریاد شد آواز» مقام دوم و مرتضی طالب برای فیلم شکارچی به مقام سوم دست یافت. سپس بخش هایی از فیلم «کرگدن ها و ناکرگدن ها» پخش شد.

در بخش مستند اجتماعی حمید وفایی ملامحمد اول شد. محمد جواد مکتبی و رضا قاسمی زرنوشه مشترکا دوم شدند و امیر علی رزاقی و امین رحمانی مقام سوم  را بدست آورد. جایزه این بخش توسط حسن غفاری اهدا شد.

بخش فتوبلاگ برنده ای نداشت ولی داوران فتوبلاگ های saeidpix.ir و minodar.ir را بهتر از بقیه فتوبلاگ ها دانستند.

سپس فیلم منتخب عکاس های جشنواره نهم با نام «برای آخرین بار تهران» ساخته مشترک نگین نصیری و روزبه نبی پور پخش شد.

دوربین نت

در بخش تک عکس اجتماعی که جوایز آن توسط رضا موسوی اهدا شد. امیر عبیداوری و مصطفی غلام نژاد به طور مشترک اول شدند و به نشان جشنواره دست یافتند. امیر میثاق نادری و آریا جعفری به صورت مشترک دوم و جایزه سوم به محمد مهیمنی و رضا قاسمی زرنوشه رسید.

جوایز آخرین بخش را حمیدرضا معدنی عضو هیات مدیره «دوربین.نت» اهدا کرد. در این بخش مصطفی بذری اول شد. مصطفی غلام نژاد دوم و امیر قیومی و سعید فداییان به طور مشترک سوم شدند. سپس توسط محمد نوروزی و حمیدرضا معدنی و اعضای هیات مدیره دوربین.نت از احسان رافتی دبیر جشنواره قدردانی شد.

در پایان مراسم احمد حجارزاده به عنوان دبیر بخش فیلم و محمد نوروزی به عنوان دبیر بخش عکس دهمین جشنواره عکس خبری «دوربین.نت» که قرار است درسال ۱۳۹۴ برگزار شود انتخاب شدند.

این جشنواره با حمایت و همکاری باغ موزه قصر، مرکز ارتباطات شهرداری تهران، آژانس عکس تهران، برج میلاد، شرکت نورنگار، مرکز تعمیردوربین، شرکت ایده آل و سایت عکاسی برگزار شد.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=996

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *