فجر ۳۳/ بسته خبری -۱ (۳۰ دی ماه ۱۳۹۳)/ آغاز پیش فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر

جشنواره فیلم فجر به روزهای برگزاری نزدیک می شود. تلاش سینماگران ـ که فیلم هایشان در بخش های مختلف پذیرفته شده اند ـ برای رسیدن به شرایط ایده آل فنی و نمایش مطلوب چند برابر شده است.

اختصاصی هفت سرزمین/ میثم غلامی- متولیان جشنواره در تلاشند تا جشنواره به نحو مطلوب برگزار شود. آنها این روزها برنامه یک فیلم یک سلام را در پردیس سینمایی ملت به راه انداخته اند و روزی چند فیلم را با حضور عوامل فیلم ها به مخاطبان و اصحاب رسانه معرفی می کنند.

نکته ای که سالیان سال است تغییر آنچنانی نیافته نحوه اطلاع رسانی توسط جشنواره است که طبق هر ساله یک نواخت و روی یک خط حرکت می کند و کمتر نوسان دارد.

به عنوان نمونه، فردا (اول بهمن ماه) پیش فروش بلیت های جشنواره به صورت اینترنتی آغاز می شود این در حالی است که هم اکنون در سایت فروش بلیت به نشانی fajrticket.com  نوشته اند که امروز (۳۰ دی ماه) پیش فروش مخصوص دارندگان سینما کارت فجر است که عده ای بیشماری از علاقمندان به سینما از نحوه دریافت آن اطلاعات زیادی ندارند. آنها امروز این گونه می پندارند که دارندگان این کارت ها تمامی صندلی ها را پیش خرید می کنند و برای فردا بلیت دندان گیری نصیب شان نمی شود.

«هفت سرزمین» در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر، روزهای فرد هفته، یک بسته خبری اختصاصی از رویدادها و اتفاقات جشنواره سی و سوم فجر به مخاطبان خود ارائه می کند.

**

آغاز پیش فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر

در سطور بالا گفتیم که پیش فروش بلیت های جشنواره فیم فجر از فردا (چهارشنبه اول بهمن ماه) آغاز می شود.

از ظهر روز چهارشنبه اول بهمن ماه پیش فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره آغاز و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

هر سری شامل ۱۱ بلیت برای ۱۱ عنوان فیلم در ۱۱ روز جشنواره است. به عبارت دیگر هر نفر ۱ صندلی ، ۱ سانس در سینمای انتخابی به مدت ۱۱ روز در اختیار خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های جشنواره فیلم فجر می توانند از طریق نشانی www.fajrticket.ir /www.fajrticket.com بلیت های مورد نظر خود را تهیه کنند.

خریداران می ‌توانند پس از ورود به سامانه پیش فروش با وارد کردن کد ملی خود،۲ انتخاب و در مجموع ۴ سری بلیت پیش خرید کنند.

سینماهای جشنواره فجر به ۳ گروه تقسیم شده اند:

ـ سینماهای گروه الف شامل: پردیس آزادی، پردیس کورش، جوان، پردیس زندگی، فرهنگ، پردیس ملت و ماندانا / در این سینماها قیمت سری ۱۱ تایی بلیت اینترنتی ۸۸ هزار تومان و دانشجویی ۷۷ هزار تومان است. بلیت های تکی نیز که به صورت گیشه در ایام برگزاری به مخاطبان عرضه می شود در سینماهای این گروه ۹ هزار تومان است.

ـ سینماهای گروه ب شامل: استقلال، شکوفه، سروش  و فلسطین / در این سینماها قیمت سری ۱۱ تایی بلیت اینترنتی ۶۶ هزار تومان و دانشجویی ۵۵ هزار تومان است. بلیت های تکی نیز که به صورت گیشه در ایام برگزاری به مخاطبان عرضه می شود در سینماهای این گروه ۷ هزار تومان است.

ـ سینماهای گروه ج شامل: پردیس تماشا، پردیس راگا و پردیس کیان / در این سینماها قیمت سری ۱۱ تایی بلیت اینترنتی ۴۴ هزار تومان و دانشجویی ۳۳ هزار تومان است. بلیت های تکی نیز که به صورت گیشه در ایام برگزاری به مخاطبان عرضه می شود در سینماهای این گروه ۵ هزار تومان است.

علاقمندانی که بلیت‌های خود را خریداری می کنند با در دست داشتن پرینت کد رهگیری و اصل کارت ملی می‌توانند در روزهای چهارشنبه (۸ بهمن) و پنجشنبه (۹ بهمن) برای تحویل بلیت ها به پردیس سینمایی ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج) بزرگراه نیایش ـ روبروی کردستان ـ پردیس سینمایی ملت مراجعه کنند.

دانشجویان در زمان خرید برای بهره مندی از تخفیف دانشجویی باید شماره دانشجویی خود را وارد سامانه کرده و در زمان تحویل بلیت نیز کارت دانشجویی را همراه داشته باشند.

توصیه اختصاصی «هفت سرزمین»: مخاطبان جشنواره فراموش نکنند به دلیل در دسترس بودن برخی سینماها در شهر تهران تجربه نشان داده بلیت های این سینما زودتر تمام می شود. سینماهایی مثل: فرهنگ، پردیس ملت، آزادی و جوان.

۷۶۰۴۵۲

**

توضیحات ایوبی درباره برنامه های «یک فیلم یک سلام»

اما رییس سازمان سینمایی در ویژه برنامه های یک فیلم یک سلام در پردیس سینمایی ملت گفت: ایده این برنامه از سال گذشته طرح شده بود و در دوره سی و دوم به فکر معرفی و رونمایی فیلم ها بودیم اما به دلیل مشغله های زیاد در سال گذشته موفق به اجرای این امر مهم نشدیم.

حجت اله ایوبی افزود: این ایده یک نظر جمعی از سوی دبیرخانه جشنواره فیلم فجر و سازمان سینمایی بود که به نظرم برنامه خوبی برای معرفی آثار محسوب می شود.

وی ادامه داد: بعد از اجرای این برنامه برای نخستین بار، منتظر نظرات منتقدان، اهالی رسانه و فیلمسازان بودیم که واکنش خوبی تاکنون از سوی آنها مشاهده شده است.

ایوبی یادآور شد: ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» به مخاطبان سینما کمک می کند تا در جشنواره فیلم های خود را به راحتی انتخاب و به تماشای آن بنشینند.

رئیس سازمان سینمایی گفت: تاکنون «یک فیلم، یک سلام» بازتاب خوبی از سوی فیلمساران در پی داشته است و این ویژه برنامه پیشوازی برای جشنواره فیلم فجر بود و فضای آن را گرم تر خواهد کرد.

۱۳۹۳۰۱۲۱۱۵۴۲۰۰۴۱۷۲۵۰۳۴۵۴

**

روز آخر برنامه یک فیلم یک سلام امروز ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.

در این روز فیلم های شیفت شب ساخته نیکی کریمی، ماهی سیاه کوچولو ساخته مجید اسماعیلی، مبارک ساخته محمدرضا نجفی، شاهزاده روم ساخته هادی محمدیان، تگرگ و آفتاب ساخته رضا کریمی، موقت ساخته امیر عزیزی و عصر یخبندان ساخته مصطفی کیایی به رسانه ها و مخاطبان معرفی می شوند.

۹aa5145e3499e325d340726b3609a3c11421412070

**

یک فیلم دیگر به بخش خارج از مسابقه جشنواره اضافه شد

فیلم “پدر آن دیگری” به کارگردانی و تهیه کنندگی یداله صمدی به بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم فجر راه یافت.

 بر اساس درخواست یداله صمدی کارگردان و تهیه کننده فیلم “پدر آن دیگری” این فیلم در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم فجر به نمایش در می آید.

پیش از این فیلم های ابوزینب ساخته علی غفاری، جزیره رنگین به کارگردانی خسرو سینایی، این سیب هم برای تو اثر سیروس الوند با موافقت سازندگان آنها در بخش خارج از مسابقه قرار گرفتند.

۲۰۱۴۱۰۱۷۱۱۴۲۰۷_۳

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1347

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *