بهترین کمدی تاریخ سینما: بعضی‌ها داغش رو دوست دارن!

فیلم بعضی‌ها داغش رو دوست دارن! با بازی جک لمون، تونی کرتیس و مریلین مونرو در نظرسنجی بی‌بی‌سی به عنوان بهترین کمدی تاریخ سینما معرفی شد.

هفت سرزمین/ فیلم بعضی‌ها داغش رو دوست دارن!  با بازی جک لمون، تونی کرتیس و مریلین مونرو در نظرسنجی بی‌بی‌سی به عنوان بهترین کمدی تاریخ سینما معرفی شد.

بی‌بی‌سی با نظرسنجی از ۲۵۳ منتقد سینما از ۵۲ کشور فهرست ۱۰۰ فیلم کمدی تاریخ سینما را جمع‌آوری کرد که فیلم بیلی وایلدر تولید ۱۹۵۹ در صدر قرار دارد.

این فیلم درباره دو نوازنده بی‌کار با بازی لمون و کرتیس است که به طور تصادفی شاهد کشتار روز سینت والنتین هستند. آن‌ها از ترس گانگسترها خود را به شکل زنان درمی‌آورند و همراه گروهی از دختران نوازنده از شیکاگو به میامی می‌روند.

دکتر استرنج لاو (۱۹۶۴) شاهکار استنلی کوبریک در رده دوم فهرست بی‌بی‌سی است و فیلم‌های آنی هال (وودی آلن، ۱۹۷۷)، Groundhog Day به کارگردانی هارولد رامیس تولید ۱۹۹۳ و سوپ اردک (لئو مک‌کاری، ۱۹۳۳)، فهرست پنج فیلم اول فهرست را کامل می‌کنند.

زندگی برایان (تری جونز، ۱۹۷۹)، هواپیما! (جیم آبراهام، دیوید زوکر و جری زوکر، ۱۹۸۰)، زنگ تفریح (ژاک تاتی، ۱۹۶۷)، این اسپینال تپ است (راب راینر، ۱۹۸۴) و جنرال (کلاید براکمن و باستر کیتن، ۱۹۲۶) به ترتیب در رده‌های ششم تا دهم فهرست قرار دارند.

چهار فیلم به کارگردانی چارلی چاپلین در فهرست حضور دارد: عصر جدید (۱۹۳۶) در رده ۱۲، دیکتاتور بزرگ (۱۹۴۰) در رده ۱۶، روشنایی‌های شهر (۱۹۳۱) در رده ۲۱ و جویندگان طلا (۱۹۲۵) در رده ۲۵٫

بیلی وایلدر بجز بعضی‌ها داغش رو دوست دارن!  فیلم‌ آپارتمان (۱۹۶۰) را نیز در فهرست دارد که این فیلم در رده ۲۷ قرار گرفته است. وودی آلن نیز بجز آنی هال، فیلم زلیگ (۱۹۸۳) را در رده ۵۸ و عشق و مرگ (۱۹۷۵) را در رده ۶۹ فهرست دارد.

گوینده خبر: افسانه ران برگندی (آدام مکی، ۲۰۰۴) با قرار گرفتن در رده ۳۳ در میان فیلم‌های اکران شده در این قرن بالاترین رتبه را کسب کرده است، در حالی که تونی اردمان به کارگردانی مارن آده جدیدترین فیلم فهرست است. این کمدی آلمانی-اتریشی در رده ۵۹ قرار گرفته است.

منبع: هنر آنلاین

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15933

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *