بهترین گرافیتی های «بنکسی»/ ۲

در جدیدترین اخبار جهانی حوزه هنرهای تجسمی، خبری به نقل از بی بی سی درباره فروش فوق العاده مجموعه ای از بهترین کارهای بنکسی- یکی از مشهورترین گرافیتی کارهای جهان- منتشر شده بود. به همین بهانه، دومین بخش از «بهترین گرافیتی های بنکسی» را در بخش «آلبوم» سایت «هفت سرزمین» تقدیم می کنیم.

هفت سرزمین/ حسام شکیبا- در این خبر – که توسط خبرگزاری مهر بازنشر شده- آمده است: مجموعه ای از نسخه‌های چاپی گرافیتی های «بنکسی» نقاش خیابانی مشهور بریتانیا در یک حراجی به قیمت ۴۳۵ هزار پوند به فروش رسید.

بنکسی نام مستعار نقاش گرافیتی یا خیابانی، فعال سیاسی و کارگردان فیلم بریتانیایی است که هویت واقعی او به طور رسمی مشخص نشده است. اولین فیلم او به نام «خروج از مغازه کادو فروشی» در سال ۲۰۱۰ نامزد جایزه اسکار برای بهترین فیلم مستند شد.گرافیتی های او که نگاهی طنزآمیز و مضمونی سیاسی و اجتماعی، اغلب ضد جنگ، ضد سرمایه‌داری و گاه آنارشیستی دارد، روی دیوارهای خیابان های شهرهای مختلف جهان کشیده شده و او را به مشهورترین هنرمند گرافیتی دنیا بدل کرده است. ۳۲ کاری که در حراجی بنهامس به فروش رسید، به صاحب یک گالری هنری تعلق داشت.

حراجی بنهامس اعلام کرده که استقبال فوق العاده ای از این حراجی که با عنوان «شیوه زندگی معاصر» برگزار شد صورت گرفته و کارها به قیمتی به مراتب بیش از تخمین های اولیه به فروش رفته است. گران ترین کار به فروش رفته بنکسی، پلیسی را به تصویر کشیده که گویی به مردم توهین می‌کند. این کار به قیمت ۳۲ هزار و ۵۰۰ پوند به فروش رسید. مسیح با ساک های خرید، کار گرانقیمت بعدی، به قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ پوند فروخته شد. حراجی بنهامس از موفقیت حراجی خود با فروشی بیش از یک میلیون پوند ابراز رضایت کرده و آن را نمایشی آشکار از اهمیت بنکسی به عنوان چهره ای در قلب هنر معاصر توصیف کرده که دارای بازاری تشنه و علاقه ای جهانی است.

به همین بهانه، دومین بخش از «بهترین گرافیتی های بنکسی» را در بخش «آلبوم» سایت «هفت سرزمین» تقدیم می کنیم.

بخش اول «بهترین گرافیتی های بنکسی» را می توانید در این لینک ببینید.

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2135

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *