تبریز در شماره جدید فصلنامه «پژوهش هنر»

فصلنامه پژوهش هنر هفتمین شماره خود را با موضوع «تبریز و نقش آن در فرهنگ ایرانی و تمدن اسلامی» منتشر کرد.

هفت سرزمین/ شماره هفت پژوهش هنر به‌عنوان اولین مجلد از شماره‌هایی است که به‌مرور به جایگاه فرهنگی و تاریخی شهرهای فرهنگ‌پرور و جریان‌ساز ایران خواهد پرداخت. در این شماره، شهر تبریز به‌عنوان شهر اولین‌ها و یکی از سرنوشت‌ساز‌ترین شهرها در تمدن ایران و اسلام، از مناظر و زوایای مختلف مورد پژوهش و مطالعه قرار گرفته است.

این شماره با گفتار و آثاری از دکتر محمدعلی کی‌نژاد، دکتر حبیب‌الله آیت‌اللهی، مهندس بدرالدین احمدی، دکتر یعقوب آژند، دکتر علی‌اصغر شعر‌دوست، پروفسور ساندارا اُب، دکتر عبدالحمید نقره‌کار، دکتر نورالدین عظیمی، دکتر بهنام زنگی، دکتر مهدی محمدزاده، دکتر حمیده حرمتی، دکتر احد نژاد‌‌ابراهیمی، دکتر اشرف‌السادات موسوی‌لر، دکتر مصطفی رستمی، دکتر فرزین حق‌پرست، دکتر محمد‌تقی پیربابایی، دکتر مهدی حمزه‌نژاد، دکتر مازیار آصفی، دکتر غزاله اسماعیل‌پور و دیگر پژوهشگران در زمینه تبریز شناسی منتشر شده است.

پژوهش هنر

شماره ویژه تبریز مرجع علمی موثق و مطمئنی برای شناخت تاریخی تبریز و ظرفیت‌های فرهنگی و توانمندی‌های ملی و جهانی این شهر بوده و به ابعاد گوناگون دستاوردهای این شهر در زمینه معماری، ادبیات، نگارگری، صنایع‌دستی، آموزش، علوم و فنون، مطبوعات، کتابت و عرصه‌های فرهنگی و تاریخی پرداخته است.

شماره هفت فصلنامه آموزشی، پژوهشی و تحلیلی «پژوهش هنر» به قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده و روی دکه‌های مطبوعاتی آمده است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=12777

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *