تلاش کردم دنیای خودم را عوض کنم

خواننده موسیقی ایرانی در تشریح تازه ترین فعالیت های خود ضمن اعلام برگزاری کنسرت با همراهی حسین پرنیا، از تغییر رویکرد کاری خود با توجه به شرایط فعلی موسیقی سخن گفت.

هفت سرزمین/ فاضل جمشیدی خواننده موسیقی ایرانی درباره کم کاری خود در عرصه اجرا و تولید آثار موسیقایی بیان کرد: به دلیل تغییر وضعیت صنفی-اجتماعی موسیقی ایران نزدیک به ۲ سال تلاش کردم دنیای خودم را عوض کنم و ترجیح می دهم در حوزه تولید و اجرا فعالیت چندانی نداشته باشم.

وی ادامه داد: وضعیت اجتماعی و صنفی موسیقی ایران اصلا مناسب نیست و من به این باور رسیده ام که جامعه موسیقی ما غیر از خواننده و ستاره نیاز به دلسوزانی دارد که بتوانند این شرایط را کمی بهبود بخشند. بنده با توجه به سوابق تحصیلی ام در رشته جامعه شناسی و پیشینه ای که در حوزه موسیقی دارم احساس می کنم ضعف هایی از سوی دولت، سازمان های مرتبط و نهادهای مدنی وجود دارد که باید به جای اجرا و کنسرت، به آنها پرداخت بنابراین تصمیم گرفتم با عوض کردن دنیای کاری ام برای پیگیری امور اجتماعی و صنفی هنرمندان موسیقی فعالیت هایی را انجام دهم.

این خواننده موسیقی ایرانی بیان کرد: ما باید تلاش های زیادی در عرصه های صنفی انجام دهیم که افزایش کف بیمه هنرمندان یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتری روی آن تمرکز کنیم. این موضوعی نیست که بتوانیم سطحی از آن عبور کنیم و امیدوارم بتوانیم با پیگیری این مساله کاری بنیادین برای اهالی هنر کنیم.

جمشیدی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام گرفته بنا داریم بعد از ایام محرم و صفر کنسرتی را با همراهی حسین پرنیا در تالار وحدت برگزار کنیم که جزئیات آن اطلاع رسانی می شود. همچنین تصمیم دارم در یک فستیوال جهانی در کشور کره جنوبی کنسرتی را اجرا کنم که درباره آن بعدا توضیحات مشروحی را ارائه خواهم کرد، اما آنچه مسلم است فعلا تمایل دارم عمده تمرکزم روی فعالیت های صنفی اجتماعی باشد.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15833

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *