ادبیات داستانی کلاسیک و گرافیکی در نمایشگاه کتاب فیلیپین

نمایشگاه بین‌المللی کتاب مانیل با تمرکز بر ادبیات داستانی کلاسیک و گرافیکی شانزدهم تا بیستم سپتامبر سال جاری در شهر مانیل فلیپین برگزار می‌شود.

هفت سرزمین/ نمایشگاه بین‌المللی کتاب مانیل یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی فلیپین است که هر سال با هدف ارتقاء دانش و عشق مردم فیلیپین به مطالعه کتاب و خواندن آثار ادبی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که هر سال با استقبال بازدیدکنندگان داخلی و خارجی همراه است از همراهی جمع بزرگی از ناشران، نویسندگان، فروشندگان کتاب، تصویرگران، کارشناسان و متخصصان حوزه کتاب در فیلیپین بهره می‌گیرد.

امسال یکی از مهترین اهداف برگزار کنندگان این نمایشگاه تمرکز بر ادبیات کلاسیک و معرفی بیشتر آن به مخاطبان است. به همین منظور آثار مختلفی از نویسندگان و مولفان از سراسر جهان به زبان این کشورر ترجمه و در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت. البته این مجموعه آثار به صورت گرافیکی و با تصویرسازی هنرمندان مختلف برای عرضه در این نمایشگاه آماده شده اند.

مجموعه آثار ادبی شکسپیر، مجموعه آثار فرانتس کافکا، دانته و بسیاری دیگر از آثار کلاسیک در کنار تازه‌ترین آثار ادبی و غیرادبی جهان به صورت نسخه‌های چاپی و الکترونیکی در اختیار بازدیدکنندگان این نمایشگاه قرار می‌گیرد.

در میان این آثار کلاسیک و گرافیکی که به زبان فلیپینی هم  ترجمه شده می‌توان به غرور و تعصب نوشته جین آستین، مکبث نوشته ویلیام شکسپیر، شهرر شیشه‌ای نوشته پل استر، کمدی الهی دانته، شاه لیر نوشته شکسپیر، مسخ ه قلم فرانتس کافکا، فارنهایت نوشته ری رادبری اشاره کرد.

این آثار قرار است برای اولین بار در نمایشگاه کتاب بین‌المللی کتاب مانیل در فلیپین رونمایی و در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب مانیل به مدت ۵ روز در شهر مانیل فلیپین میزبان علاقمندان به کتاب و آثار ادبی و هنری است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=12606

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *