تهران در باغ موزه قصر «آینه ایران» می شود

مدیر باغ موزه قصر از افتتاح نمایشگاه عکس “تهران، آینه ایران” همزمان با سیزدهم شهریور روز «مردم‌شناسی و بزرگداشت دانشمند ایرانی ابوریحان بیرونی» خبر داد.

هفت سرزمین/ حسین هوشیار گفت: این نمایشگاه با مشارکت پژوهشکده مردم‌شناسی و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در گالری هنر باغ موزه قصر برپا می‌شود و بیش از ۱۵۰ تابلو عکس با موضوع آیین‌ها، آداب و رسوم، پیشه و کسب کار و لباس‌های سنتی و محلی به مدت یک هفته به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان این‌که از موزه‌ها باید به عنوان مراکزی برای حفظ هویت و تاریخ یک شهر یا ملت بهره برد، افزود: همه‌ی برنامه‌های فرهنگی در باغ موزه قصر با نگاهی فرا استانی برای گسترش وحدت و عِرق ملی برگزار می‌شود.

مدیر باغ موزه قصر، تهران را شهری متشکل از همه اقوام ایرانی دانست و ادامه داد: به همین دلیل نمایشگاه عکس «تهران، آینه ایران» به معرفی همه اقوام پرداخته و مانند ایرانی کوچک، همه دانستنی‌ها درباره اقوام مختلف را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. همچنین فرصتی مناسب برای بالا بردن آگاهی عمومی در مورد تنوع میراث معنوی و فرهنگی ایران به ویژه تهران قدیم فراهم می‌کند.

«هوشیار» لزوم برپایی نمایشگاه‌های عکس با موضوع میراث فرهنگی را عاملی برای حفظ و گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه دانست و افزود: مقوله فرهنگ نیازمند کار مستمر و برنامه‌ریزی شده است، بنابراین چشم‌انداز باغ موزه قصر تبدیل شدن به مکانی فرهنگی و تفریحی با پرداختن به همه سلائق و سنین است.

براساس این گزارش، نمایشگاه عکس «تهران آینه ایران» از سیزدهم تا نوزدهم شهریور ماه در گالری هنر باغ موزه قصر برگزار می‌شود و زمان بازدید از آن هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۳ است.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=13655

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *