جایزه «آنی» به «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۲» رسید

«چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۲» جایزه آنی را از آن خود کرد.

هفت سرزمین/ «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۲» به عنوان بهترین انیمیشن بلند، جایزه آنی را از آن خود کرد.

به نظر می رسد امسال سال اژدهای دریم ورکز باشد چون این انیمیشن نه تنها جایزه بهترین انیمیشن بلند چهل و دومین سال برگزاری جایزه «آنی» را به خانه برد، بلکه جایزه بهترین شخصیت طراحی شده را نیز به خود اختصاص داد و جایزه بهترین استوری برد و موسیقی را نیز از آن خودش کرد.

در حالی که دریم ورکز مهمترین جوایز را مال خودش کرد، کمپانی دیسنی بیشترین جوایز را گرفت و در حالی که به تنهایی ۹ جایزه برای تلویزیون انیمیشن دیسنی دریافت کرد، در مجموع با ۱۱ جایزه به خانه رفت. «میکی موس دیسنی» انیمیشنی بود که بیشترین جوایز تلویزیونی را به خود اختصاص داد که جایزه کارگردانی تلویزونی، تولید، فیلمنامه، تدوین، موسیقی و صداگذاری از جمله آنها بود.

«قهرمان بزرگ ۶» نیز یک جایزه دیگر برای دیسنی به ارمغان آورد که برای تهیه انیمیشن به مایکل کاشلاک تعلق گرفت.

بن کینگزلی برای صداپیشگی نقش اسنیچر در «غول های جعبه ای» جایزه برد . این انیمیشن همچنین یک جایزه برای طراحی تولید انیمیشن بلند گرفت.

«فیلم لگو» از کمپانی بردران وارنر نیز دست خالی به خانه نرفت و جایزه فیلمنامه انیمیشن بلند را برای فیل لرد و کریستوفر میلر دریافت کرد.

دیگر برنده جوایز آنی«سیمپسون ها» بودند که بهترین انیمیشن تلویزیونی مخاطبان لقب گرفت.

موفقیت «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم۲» این فیلم را امیدوار به دریافت جایزه اسکار کرده که ۲۲ فوریه برگزار می شود. این انیمیشن در کنار «قهرمان بزرگ ۶»، «غول های جعبه ای» ، «جی کیدز» «ترانه دریا» و «افسانه پرنسس کاگویا» برای اسکار نامزد شده است. این انیمشن گلدن گلوب امسال را برده و با دریافت جوایز «آنی» دومین جایزه مهم خود را دریافت کرده است.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2264

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *