جایزه ادبی دزموند الیوت به رمان نویسان نو قلم می رسد

«دزموند الیوت» که یکی از مهم‌ترین جایزه‌ها برای رمان‌نویسان نوقلم محسوب می‌شود، اسامی نامزدهای نهایی این دوره‌اش را اعلام کرد.

هفت سرزمین/ نام سه نویسنده به عنوان برگزیدگان مرحله نهایی جایزه ۱۰ هزار پوندی «دزموند الیوت» ۲۰۱۵ اعلام شد.

«اما هیلی» ۲۹ ساله با رمان «الیزابت گم شده است» جوان‌ترین نامزد این دوره است.

«روزهای بی‌پایان به‌شماره‌افتاده» اثری است از «کلر فولر» ۴۸ ساله که در اصل مجسمه‌سازی خوانده است. او که کارخانه تراشکاری و مجسمه‌سازی با سنگ و چوب خود را اداره می‌کند، پس از ۴۰ سالگی نوشتن را آغاز کرده است. داستان این رمان که طی یک ماه برای شرکت در یک مسابقه ادبی نوشته شده، از زبان نوجوانی روایت می‌شود که از سوی پدر خودش دزیده می‌شود.

«کاریس بری» ۳۹ ساله سومین نامزد جایزه «دزموند الیوت» ۲۰۱۵ است که با کتاب «ترانه‌ای برای ایزی بردلی» در این رقابت شرکت کرده است. بری که دانشجوی دکتراست، نویسندگی خلاق تدریس می‌کند.

دزموند الیوت ناشر و کارگزار ادبی بود که در یک یتیم‌خانه ایرلندی بزرگ شد. او سال ۱۹۴۷ در سن ۱۶ سالگی با دو پوندی که در جیب داشت، راهی انگلیس شد تا در انتشارات «مک‌میلان» شروع به کار کند.

به گزارش گاردین، الیوت در سال ۱۹۶۰ موفق شد انتشارات «آرلینگتون» را تأسیس کند. او سال ۲۰۰۳ در سن ۷۳ سالگی درگذشت. الیوت پیش از مرگ گفته بود دوست دارد بنیادی را راه‌اندازی کند تا از راه مالی به نویسندگان نوقلم کمک کند و به این ترتیب جایزه «دزموند الیوت» از سال ۲۰۰۷ تا کنون برگزار می‌شود.

سال گذشته «ایمیر مک‌براید» با کتاب «دختر چیزی نیمه‌شکل‌یافته است» موفق به کسب جایزه‌ «دزموند الیوت» شد. این جایزه به‌طور سالانه به رمانی عمیق با روایتی قوی که در انگلیس به چاپ رسیده باشد، تعلق می‌گیرد.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=8876

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *