جایزه جشنواره فیلم و هنر لس‌آنجلس- ایتالیا برای انیو موریکونه

یازدهمین جشنواره فیلم، مد و هنر لس‌آنجلس-ایتالیا از «انیو موریکونه»، آهنگساز بزرگ تاریخ سینما و نامزد پنج جایزه اسکار تقدیر می‌کند.

هفت سرزمین/ «موریکونه» همکلاسی روزهای مدرسه «سرجیو لئونه» که بعدها با همکاری فوق‌العاده‌ با یکدیگر ماندگارترین موسیقی‌های تاریخ سینما را خلق کردند، جایزه دستاورد سینمایی جشنواره لس‌آنجلس-ایتالیا را به پاس یک عمر دستاورد هنری دریافت می‌کند.

این آهنگساز ایتالیایی تاکنون پنج‌بار با فیلم‌های «روزهای بهشت» (۱۹۷۸)، «مأموریت» (۱۹۸۶)، «تسخیرناپذیران» (۱۹۸۷)، «باگزی» (۱۹۹۱) و «مالنا» (۲۰۰۰) نامزد کسب جایزه اسکار شد و در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز جایزه افتخاری آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را دریافت کرد.

موسیقی متن فیلم «هشت نفرت‌انگیز» به کارگردانی «تارانتینو» جدیدترین اثر «موریکونه» محسوب می‌شود که تاکنون در جوایز گلدن گلوب نامزد کسب جایزه در شاخه بهترین موسیقی متن شده است.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، «پاسکال ویسدومینی» بنیانگذار جشنواره فیلم، مد و هنر لس آنجلس-ایتالیا در این باره گفت: «موریکونه» یک اسطوره واقعی در آمریکا و نماد فرهنگ ایتالیاست و جشنواره فیلم لس آنجلس-ایتالیا قصد دارد به نام «سرجیو لئونه» بزرگ از این آهنگساز چیره دست تقدیر کند.

«ویسدومینی» ریاست جشنواره فیلم کاپری‌ هالیوود در کشور ایتالیا را نیز بر عهده دارد که چند روز پیش چهار جایزه از جمله جایزه بهترین موسیقی متن را به فیلم «هشت نفرت‌انگیز» اعطاء کرد.

«موریکونه» علاوه‌بر «سرجیو لئونه»، با کارگردانان سرشناسی چون «برناردو برتولوچی»، «پیر پائولو پازولینی‌»، «پدرو آلمادوار‌»، «جوزپه تورناتوره»، «اولیور استون»،‌ «ترنس مالیک‌»، «برایان دی‌پالما‌» و «بری لوینستون» همکاری داشته است.

موسیقی فیلم‌هایی چون «یک مشت دلار»(۱۹۶۴)، «به خاطر چند دلار بیشتر»(۱۹۶۵)، «روزی روزگاری در غرب»(۱۹۶۸)، «روزی روزگاری در آمریکا»(۱۹۸۴)، «سینما پارادیزو»(۱۹۸۸)، «هملت»(۱۹۹۰)، «بیل را بکش» و «حرامزاده‌های عوضی» از دیگر آثار این موسیقیدان برجسته ایتالیایی محسوب می‌شود.

از دریافت کنندگان پیشین جایزه دستاورد هنری جشنواره لس‌آنجلس-ایتالیا می‌توان به «آل پاچینو» و «داریو آرجنتو» اشاره کرد.

یازدهمین جشنواره فیلم لس‌آنجلس-ایتالیا از ۲۱ تا ۲۷ فوریه، یک هفته پیش از مراسم اسکار ۲۰۱۶ در سالن تئاتر چینی‌های هالیوود برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15476

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *