جزئیات داوری دیوارنگاری شاهدان شهر اعلام شد

دبیر دوسالانه دیوارنگاری شهری، جزئیات نحوه داوری‌ آثار و جوایز سومین دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر را اعلام کرد.
هفت سرزمین/ «سیدنظام الدین امامی‌فر» دبیر دوسالانه دیوارنگاری شهری درباره انتخاب و داوری آثار در بخش‌های مختلف گفت: بالغ بر ۵۰۶ هنرمند برای بخش مسابقه شاهدان شهر، ۶۷ نفر در بخش پژوهشی و ۷۸ هنرمند در بخش مروری بر آثار اعلام حضور کرده‌اند که بعد از اتمام زمان ارسال آثار در بخش مسابقه شاهدان شهر توسط هیات انتخاب، بررسی صورت گرفته و آثار باکیفیت و در چارچوب موضوع دوسالانه سوم در دو بخش استادان و هنرمندان برای عرضه در نمایشگاه آماده‌سازی خواهند شد و داوری نهایی در خلال نمایشگاه انجام خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: راه‌یافتگان در این بخش علاوه بر گواهی حضور و فرصت رقابت بین آثار و اعطای جوایز، مجوز انعقاد قرارداد و دیگر مراحل اجرایی را از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران دریافت خواهند کرد.
به گفته امامی‌فر، در بخش اصلی یا شاهدان شهر، پس از بررسی آثار ۳ اثر برگزیده انتخاب می‌شوند که به نفر اول، تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به همراه ۱۰ میلیون تومان، برای نفر دوم، تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به همراه ۷ میلیون تومان و به نفر سوم، تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به همراه ۵ میلیون تومان اهدا می‌شود.
وی با بیان اینکه آثار ارسالی در بخش مقاله پژوهشی توسط ۳ داور متخصص انتخاب می‌شوند، گفت: در بخش مقاله علاوه بر اعطای گواهی شرکت و چاپ مقاله در کتاب مجموعه مقالات سومین دوسالانه به مقالات منتخب و داوری شده، به ۳ مقاله منتخب نیز جوایزی اهدا خواهد شد. در این بخش علاوه بر اعطای تندیس دوسالانه و دیپلم افتخار به نفرات اول تا سوم، به ترتیب ۷ میلیون تومان، ۵ میلیون تومان و ۳ میلیون تومان اهدا می‌شود.
دبیر سومین دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر تاکید کرد: در جهت حمایت از تحقیقات کاربردی با محوریت موضوع سومین دوسالانه، به ۱۰ پایان‌نامه‌ و رساله برتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا داوری شده نیز جوایزی اهدا و چاپ یکی از تحقیقات در کتاب فراهم می‌شود. جوایز این بخش نیز برای هر پایان‌نامه، یک میلیون تومان خواهد بود.
وی همچنین اعلام کرد: در بخش مروری بر آثار دیوارنگاری شهری نیز بعد از بررسی توسط اعضای هیات انتخاب و داوری به راه‌یافتگان در این بخش علاوه بر گواهی شرکت، به ۱۰ اثر برتر جوایزی اهدا خواهد شد. به این ۱۰ اثر برگزیده علاوه بر گواهی شرکت مبلغ ۲ میلیون تومان اعطا می‌شود.
سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود. هنرمندان در بخش مسابقه این رویداد هنری با موضوع قرار دادن،آیات، اذکار و روایات اسلامی، رویدادهای زندگی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و یاد و خاطره ایثارگران (شهدا و جانبازان) به نقاشی دیوارهای از پیش تعیین شده در شهر تهران می پردازند. علاقمندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.
منبع: هنرنیوز
Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1138

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *