جشنواره تئاتر شهر به شهریور تهران می رسد

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران چهارمین جشنواره تئاتر شهر را در ۶ بخش تئاتر صحنه‌ای، کودک و نوجوان، باران، خیابانی، مسابقه نمایشنامه‌خوانی و نمایشنامه‌نویسی و مدرسه تئاتر برگزار می‌کند.

هفت سرزمین/ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، چهارمین جشنواره تئاتر شهر را با هدف حمایت از گروه‌های نمایش جوان شهر تهران و با محوریت زندگی شهری و شهروندی، تعالی سبک زندگی و تقویت هویت اسلامی و ایرانی در شهریور‌ ماه ۱۳۹۴ برگزار می‌‌کند.

چهارمین دوره جشنواره در ۶ بخش تئاتر صحنه‌ای، کودک و نوجوان، باران، خیابانی، مسابقه نمایشنامه‌خوانی و نمایشنامه‌نویسی و مدرسه تئاتر برگزار می‌شود.

با گذشت سه دوره از جشنواره که حمایت از فعالیت گروه‌های جوان و آثار نمایشی با مضامین رفتار شهروندی، هویت دینی و ملی و انقلاب اسلامی، بهره‌گیری از ظرفیت مراکز فرهنگی و هنری شهر تهران و ارتقای فعالیت‌های نمایشی مراکز فرهنگی و هنری، ایجاد زمینه حضور و استفاده بهتر و بیش‌تر از تجربه و دانش هنرمندان، کارشناسان و گروه‌های فعال تئاتری را به عنوان اهداف اصلی خود به ثبت رسانده، چهارمین جشنواره تئاتر شهر بخش تازه خود را با عنوان مدرسه تئاتر معرفی کرده است.

در این بخش، کارگاه‌های آموزشی توسط استادان شناخته‌شده تئاتر در فصل تابستان در سه موضوع بازیگری، کارگردانی و عکاسی تئاتر برپا می‌شوند.

مطابق فراخوان گروه‌های متقاضی تا ۱۵ خرداد ۹۴ فرصت دارند طرح‌ها و نمایشنامه‌های‌ پیشنهادی خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

همه گروه‌ها و هنرمندان شهر تهران و اعضای کانون‌های نمایش فرهنگ‌سراها، خانه‌های فرهنگ و محلات شهر تهران می‌توانند با توجه به اهداف و موضوعات جشنواره (حقوق و اخلاق شهروندی، هویت اسلامی و ایرانی در شهر تهران، نشاط و امید در زندگی شهروندان) در این رویداد هنری مشارکت کنند.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=8393

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *