جشنواره تئاتر فجر/‌ برنامه روز نهم (پنجشنبه ۹ بهمن ۹۳)

نهمین روز سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با ۱۷ اثر نمایشی در بخش های صحنه ای، رادیویی و خیابانی به همراه کارگاه های آموزشی تخصصی، میزبان مخاطبان می‌شود.

هفت سرزمین/ پنجشنبه ۹ بهمن ماه، ۹ نمایش صحنه‌ای، هفت اثر خیابانی و یک نمایش رادیویی اجرا می‌شوند.

نمایش‌های صحنه‌ای

تئاتر شهر در نهمین روز جشنواره فجر، میزبان دو نمایش خواهد شد. گروه لهستانی، اولین اجرای خود را در تالار اصلی تئاتر شهر تجربه خواهد کرد. نمایش «کتاب‌ها» کاری از کمپانی کومونا از لهستان است که در ساعت ۲۰ برای مخاطبان اجرا می‌شود.

نمایش «ساعت بیست» به نویسندگی و کارگردانی سید علی موسویان در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه سنگلج با نمایش «روایتی تازه از قصه کهن» در دو نوبت ۱۶ و ۱۹ به استقبال مخاطبان خواهد رفت. کارگردانی این نمایش که از ملایر در بخش مرور جشنواره شرکت کرده، بر عهده پری بارانی بوده و محمد قاسمی آن را نوشته است.

تالار هنر نیز با نمایش «رقصی برای بازگشت عروس» به نویسندگی تریفه کریمیان و کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان در دو سانس ۱۷:۳۰ و ۱۹ میزبان مخاطبان خود می‌شود.

نمایش «وو wow» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تالار حافظ به صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه ایرانشهر در نهمین روز جشنواره، میزبان دو نمایش خواهد شد. نمایش «کلفت‌ها» به کارگردانی دانیال نمازی، برداشتی آزاد از نمایشنامه ژان ژنه است که در دو نوبت ۱۷ و ۱۹:۳۰ در تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود. تالار استاد سمندریان نیز با نمایش «صدای آهسته برف» به نویسندگی پیام سعیدی و جابر رمضانی و کارگردانی جابر رمضانی، در ساعت‌های ۱۷ و ۲۰ به استقبال تماشاگران خود می‌رود.

در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان، نمایش «کافه سایه» به نویسندگی ابراهیم عادل‌نیا و کارگردانی مجید واحدی‌زاده از اردبیل در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه خواهد رفت.

تئاتر باران نیز با نمایش «پذیرایی» به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل کاهانی در دو سانس ۱۶ و ۱۸ میزبان مخاطبان خواهد شد.

نمایش‌های خیابانی و رادیویی

محوطه مجموعه تئاتر شهر در روز نهم جشنواره با چهار نمایش خیابانی به استقبال مخاطبان خواهد رفت. نمایش «هفت شهر عشق» به کارگردانی سعید البرز از تربت جام ساعت ۱۶، «حایات» به کارگردانی مهدی صالحیار از مرند ساعت ۱۶:۳۰، «صفر مرزی» به کارگردانی آرش ساربان و علی بنائیان از اهواز ساعت ۱۷ و نمایش «از ۵۹ تا چند؟؟؟» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از دهلران ساعت ۱۸ در این محوطه اجرا خواهند شد.

خانه هنرمندان نیز با دو نمایش خیابانی «عروس باران» به کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان ساعت ۱۶ و نمایش «پازل زندگی» به کارگردانی امیرحسین شفیعی از ورامین ساعت ۱۶:۳۰ به استقبال تماشاگران خواهد رفت.

نمایش خیابانی «چرخ روز افزا» به کارگردانی علی‌محمد رادمنش در ساعت ۱۷ در محوطه برج میلاد اجرا خواهد شد.

نمایش رادیویی «بیرون جهنم»، به نویسندگی ملیحه مرادی جعفری و کارگردانی رضا داداشی، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه به اجرا در‌می‌آید.

کارگاه‌های آموزشی

برنامه کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی نیز در نهمین روز جشنواره ادامه خواهد داشت.

کارگاه آموزشی بازیگری و کارگردانی خلاق از ساعت ۱۴ الی ۱۹ در کارگاه دکور بنیاد رودکی میزبان علیرضا کوشک جلالی خواهد بود.

کارگاه بازیگری و دراماتورژی نمایش‌های رئالیستی نیز با حضور هاوک هایدال، یونی داهر، فریندخت زاهدی، مسعود رایگان و هلگه رانینگ از ساعت ۱۰ الی ۱۳ در پلاتو هفت تالار وحدت برای علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزشی کارگردانی و بازیگری بیومکانیک (میر هولد) با حضور اسکندر اسکایف و وادین شرباکوف از روسیه از ساعت ۹ الی ۱۲ در کارگاه دکور بنیاد رودکی به استقبال علاقه‌مندان می‌رود.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2019

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *