جشنواره تئاتر فجر/‌ برنامه روز یازدهم (شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۳)

یازدهمین روز از سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با ۱۵ اثر نمایشی میزبان مخاطبان می‌شود.

هفت سرزمین/ به جز نمایش «بی‌لالا» به کارگردانی یاسر خاسب که یکشنبه ۱۲ بهمن در تالار حافظ روی صحنه می‌رود، فردا شنبه ۱۱ بهمن، روز پایانی اجراهای صحنه‌ای و خیابانی این رویداد بزرگ هنری خواهد بود.

شنبه یازدهم بهمن، ۹ نمایش صحنه‌ای و شش اثر خیابانی در جشنواره تئاتر فجر اجرا می‌شوند:

نمایش های صحنه ای

مجموعه تئاتر شهر میزبان دو نمایش خواهد شد:

* گروه لهستانی، سومین اجرای خود را در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا خواهد کرد: نمایش «کتاب‌ها» کاری از کمپانی کومونا از لهستان است که در ساعت ۲۰ به صحنه می‌رود.

* نمایش «یک ساعت آرامش» به کارگردانی سحر رضوانی در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو به صحنه خواهد رفت.

* تماشاخانه سنگلج نیز با نمایش «سال آشوب» نوشته و کار گوران علی‌کریم در دو نوبت ۱۷و ۱۹ به استقبال مخاطبان خواهد رفت. این نمایش که در بخش مسابقه شرکت کرده، کاری از هنرمندان کشور عراق است.

* تالار هنر با نمایش «واپسین رقص برگ با باد» به نویسندگی مشترک امیر زاوش و سینا دلشادی و کارگردانی بهمن‌پارسا آرا از اراک در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ میزبان مخاطبان خود می‌شود.

* نمایش «چند روایت نامعتبر، نادیدنی » به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی رضا کرمی‌زاده در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ در تالار حافظ به صحنه خواهد رفت.

* تماشاخانه ایرانشهر در آخرین روز جشنواره، میزبان دو نمایش خواهد شد. نمایش «در اعماق» به کارگردانی مصطفی عبداللهی، بر اساس نوشته ماکسیم گورکی است که در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ در تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود. تالار استاد سمندریان نیز با نمایش «یک صبح ناگهان» به نویسندگی و کارگردانی حسین پاکدل، در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰ به استقبال تماشاگران خود می‌رود.

* در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان، نمایش «آقای قاضی صدایم را می شنوید؟» به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی حسن سبحانی از میناب در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه خواهد رفت.

* تئاتر باران نیز با نمایش «برف سرخ» به نویسندگی ابوالفضل حاج علی خانی و کارگردانی ژاله صامتی در دو سانس ۱۶ و ۱۸ میزبان مخاطبان خواهد شد.

نمایش های خیابانی

* محوطه مجموعه تئاتر شهر در روز یازدهم جشنواره با سه نمایش خیابانی به استقبال مخاطبان خواهد رفت. نمایش «رابطه» به کارگردانی آریان رضایی از تهران ساعت ۱۶، «یک بشقاب خرما» به کارگردانی سعید خیرالهی از دهلران ساعت ۱۷ و «آنتیگونه» به کارگردانی رحیم عبدالرحیم‌زاده از بوکان ساعت ۱۸ در این محوطه اجرا خواهند شد.

* خانه هنرمندان نیز با دو نمایش خیابانی «داستان یک زندگی» به کارگردانی رحمان هوشیاری از کرمانشاه ساعت ۱۶ و نمایش «حایات» به کارگردانی مهدی صالحیار از مرند ساعت ۱۶:۳۰ به استقبال تماشاگران خواهد رفت.

* نمایش خیابانی «هیلانه» هم به کارگردانی علی‌ عمرانی در ساعت ۱۷ در محوطه برج میلاد اجرا خواهد شد.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2071

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *