جشنواره تئاتر فجر/ برنامه روز هفتم (سه شنبه ۷ بهمن ۹۳)

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر درهفتمین روز برگزاری، پذیرای ۱۸ گروه نمایشی در بخش صحنه‌ای، خیابانی و رادیویی می‌شود.

هفت سرزمین/هفتمین روز جشنواره تئاتر هم روز شلوغ و جذابی برای علاقه مندان نمایش خواهد بود.

نمایش های صحنه ای

* نمایش «باغ آلبالو» به نویسندگی آنتوان چخوف، دراماتورژی محمد چرمشیر و کارگردانی آتیلا پسیانی، از جمله آثاری است که سه‌شنبه هفتم بهمن روی صحنه می‌روند. این نمایش با بازی آتیلا پسیانی، رامین ناصر‌نصیر، خسرو پسیانی، نگار عابدی، بهاره رهنما، سحر دولتشاهی و روح‌الله حقگوی لسان، نوید جهان زاده، مهدی صدر، فاطمه نقوی، ستاره پسیانی و سرو‌ناز نانگلی در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

* نمایش «خانم‌ها، آقایان ما با سرعت زیاد در حرکت هستیم» نوشته و کار ابوالقاسم یزدانی، دیگر نمایش تماشاخانه ایرانشهر است که ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ در تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود.

* فریندخت زاهدی با اثری از یون فوسه با نام «رویای پاییزی»، کاری مشترک از ایران و نروژ در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ مهمان تالار حافظ می‌شود.

* نمایش «الیور تویست» نوشته و کار اصغر خلیلی در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

* خیرالله تقیانی‌پور، نمایش «بوقلمون»را در تالار چهارسو در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌برد.

* تئاتر باران، میزبان نمایشی از روسیه می‌شود؛ «فراموشی» نوشته داریوش ربیعی و کار اسکندر اسکایف در ساعت ۱۶ به اجرا در می‌آید.

* تماشاخانه سنگلج ساعت ۱۹ میزبان نمایش «بوی خوش سیمرغ» نوشته و کار علی‌نقی رزاقی از شیراز خواهد شد.

* نمایش «در سوگ کاظم اشتری» نوشته سپیده خسروجاه و کار احسان بیات‌فر از تهران در تالار هنر در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه می‌رود.

* نمایش «ترانه‌های تلخ تارا» نوشته فریدون ولایی و کار علی فتوحی از تبریز در تالار استاد انتظامی، ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ اجرا می‌شود.

* تماشاخانه مهر نیز پذیرای نمایش «امیرکبیر» نوشته و کار محمدرضا شاه مردی در دو نوبت ۱۶ و ۱۸ می‌شود.

نمایش های رادیویی

* نمایش رادیویی «حکایت غریب یک خیاط»، نوشته پیمان غریب پناه و کار مهدی نمینی مقدم، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطهبه اجرا در‌می‌آید.

نمایش های خیابانی

* هفت نمایش خیابانی هم در هفتمین روز جشنواره اجرا می‌شوند؛ «نی نی اخاذه و مداد رنگی» نوشته کاوه مهدوی و کار مریم خاکسار از تهران ساعت ۱۶، «نگرانم» به نویسندگی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران ساعت ۱۶:۳۰، «تلخند» نوشته و کار مجید قدیمی از رزن ساعت ۱۷، «عروس باران» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان ساعت ۱۸ در محوطه تئاتر شهر به اجرا در می‌آیند.

* همچنین نمایش «آگهی فروش، استخدام» نوشته پروانه علی ضامنی و کار مسعود مهرابی از تهران، ساعت ۱۶ و «هیلانه» نوشته و کار علی عمرانی از ورامین ساعت ۱۶:۳۰در باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) اجرا می‌شوند.

* در محوطه برج میلاد نیز نمایش «شوپه» نوشته و کار طیبه مقدم ساعت ۱۷اجرا می‌شود.

کارگاه های آموزشی

* بخش کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر فجر هم روز سه شنبه پی گرفته می‌شود. کارگاه دکور بنیاد رودکی، از ساعت ۱۱ تا ۱۶ میزبان کارگاه آموزشی بازیگری و کارگردانی خلاق با حضور علی‌رضا کوشک جلالی خواهد شد و کلادیو آنجلینی از ایتالیا در سالن کوچک محراب، کارگاه آموزشی از تست تا تصویر را از ساعت ۱۳ تا ۱۷ برگزار می‌کند.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1860

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *