جشنواره تئاتر فجر/ برنامه روز پنجم (یکشنبه ۵ بهمن ۹۳)

پنجمین روز از سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ۹ نمایش صحنه‌ای، هفت اجرای خیابانی و یک اثر رادیویی، میزبان مخاطبان خود می‌شود.

هفت سرزمین/ یک‌شنبه پنجم بهمن، دو گروه نمایشی از کشورهای کویت و عمان روی صحنه می‌روند، با این دو اجرا، بخش کشورهای مسلمان این دوره از جشنواره رسماً آغاز می‌شود.

* نمایش «ضربه فنی» نوشته و کار هانی النصار از کویت با نقش آفرینی بازیگرانی چون محمد اکبر، هانی النصار و فهد المتن در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

* نمایش «بازار» به نویسندگی محمد الحینای و کارگردانی ادریس النبهانی از کشور عمان، ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در تالار هنر به صحنه می‌رود.

* در ادامه اجراهای گروه‌های بین‌المللی، نمایش «پرواز بر فراز شهر» از کشور ارمنستان به نویسندگی آنونش آسلی‌بکیان و کارگردانی نارینه گرگوریان در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

* شامگاه یک‌شنبه، تالار «چهارسو» مجموعه تئاتر شهر میزبان نمایش «فقط به خاطر من» نوشته و کار چیستا یثربی می‌شود که با بازیگرانی چون مارال مختاری، مسعود خواجه‌وند و الهه ابوطالبی ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

* تالار «حافظ» با نمایش «کفش‌هایم را قدم بزن» نوشته و کار عبید رستمی، اثر برگزیده مناطق از سنندج، در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ میزبان علاقمندان تئاتر می‌شود. این نمایش با محوریت مسائل و مشکلات زنان و با بازی فریدون حامدی، جمشید گمیلی، کوروش احمدی، آنیتا جعفری، زهرا محمدی، دنیا گفتاری، نیما ایمان‌زاده، کاوان سالم و یکتا احمدی به صحنه می‌رود.

* تالار استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر در ساعت‌های ۱۷ و ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «من» به نویسندگی و کارگردانی فرهاد تجویدی می‌شود و نمایش «thebes got talent» نوشته و کار رضا غیور در سالن استاد سمندریان در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ اجرا خواهد شد.

* همچنین نمایش «به لی‌لی‌پوت خوش آمدید» از آثار برگزیده مناطق از بابل است که به نویسندگی و کارگردانی حسن میرزایی، ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود.

* روز پنجم جشنواره تئاتر فجر، نمایش «کسوف» به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی ابوالفضل فرهادی نیز به عنوان اثر برگزیده جشنواره مناطق از شیراز ساعت ۱۶ و ۱۸ در تئاتر باران اجرا می‌شود.

* در ادامه اجراهای این روز، نمایش‌های خیابانی «ای روزگار» نوشته و کار زارع‌زاده از سقز ساعت ۱۶، «نبش کوچه بن‌بست» نوشته و کار مهدی حبیبی از ملایر ساعت ۱۶:۳۰، «تلخند» به نویسندگی و کارگردانی مجید قدیمی از رزان ساعت ۱۷و «غذاهای خوشمزه» نوشته و کار نرگس خاک کار از ملایر ساعت ۱۸ در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شوند.

* همچنین دو نمایش «درخت و باد» نوشته و کار علیرضا اسماعیلی از سقز ساعت ۱۶ و «نگرانم» به نویسندگی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران ساعت ۱۶:۳۰ در باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) و نمایش «قصه نقش» به نویسندگی و کارگردانی سعید کاظمیان ساعت ۱۷ در محوطه برج میلاد اجرا می‌شوند.

* بخش رادیو تئاتر نیز در پنجمین روز از جشنواره با نمایش «خانه احمق‌ها» به نویسندگی امین رهبر و کارگردانی داریوش شهبازی از تهران، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه اجرا می‌شود.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1782

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *