«داستان همشهری» در ایستگاه شیراز

شماره‌‌ی شهریور‌ماه مجله‌ی داستان همشهری ویژه‌ی شیراز منتشر شد.

هفت سرزمین/ در ادامه‌ی پرونده‌های موضوعی ماهنامه‌ی داستان، شماره‌ی شهریورماه این مجله با موضوع شیراز فراهم آمده است. روایت‌ها و داستان‌های ایرانی این شماره همه به قلم نویسندگان و هنرمندان اهل شیراز یا آن‌ها که برهه‌‌ای از زندگی‌شان را در شیراز گذرانده‌اند به نگارش درآمده‌اند.

PDF-JELD-80-1

در بخش «درباره زندگی» امین فقیری، محمد کشاورز، طاهره ایبد، احمد اکبرپور، ابراهیم امینی و… هرکدام شیراز را با نگاه خودشان روایت کرده‌اند. از مطالب خواندنی این بخش روایت یوکو فوجیموتو نویسنده‌ی ژاپنی است که با نثر شیرین خود به زبان فارسی از روزهای تحصیل در دانشگاه شیراز می‌گوید.

در بخش «داستان» نیز ابوتراب خسروی، مهدی جعفری و غلامحسین دهقان از جمله نویسندگانی هستند که این شهر را زمینه‌ی روایت داستان‌هایشان قرار داده‌اند.

روایت‌های داستانی این شماره نیز با چهار مطلب و تصویر از چهار دوره‌ی تاریخی (بعد از اسلام تا دوران معاصر) نگاهی درگذر و اجمالی به شیراز جنت‌طراز دارد.

مطالب بخش روایت‌های مستند هم از حال و هوای سفر به شیراز می‌گویند؛ از دیدنی‌ها و حرفه‌ها و گفت‌وگوهای مردم. «رشک بهشت» تجربه‌های سفر به شیراز و «آب ادلکن‌زده» ‌‌‌‌خاطرات یک تولیدکننده‌ی عرقیجات و آبلیمو از جمله مطالب خواندنی این بخش هستند.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کامبیز درم‌بخش، اصغر عبداللهی، اختر اعتمادی، فرهاد حسن‌زاده، غلامرضا طریقی، الکساندر همن، ترور نوآ، حنیف قریشی، یودورا ولتی، ایان مک‌یوون، ویکتور ارافیف و… از دیگر مطالب این شماره است.

هشتادمین شماره‌ی ماهنامه‌ی داستان همشهری در ۲۶۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان از ابتدای شهریورماه در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

منبع: ارتباطات و رسانه داستان همشهری

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15920

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *