دومین دوره داستان تهران به خط پایان رسید

آیین اختتامیه دومین جشنواره «داستان تهران» در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد و برگزیدگان این جشنواره تجلیل شدند.

هفت سرزمین/‌ آیین اختتامیه جشنواره «داستان تهران» عصر روز پنجشنبه سوم دی ماه با حضور مهدی ذاکری، مدیرعامل موسسه فرهنگی همشهری، مینا فرشیدنیک، سردبیر ماهنامه داستان همشهری، سروش صحت، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.
 
در این مراسم علی خدایی به نمایندگی از هیات داوران به صحبت پرداخت و در توضیح داوری ها اظهار کرد: در مرحله نهایی جشنواره، ۹۰ داستان را خواندیم و به جرات می توان گفت که انتخاب از بین این ۹۰ داستان کار دشواری بود چراکه تمامی این ۹۰ داستان شرایط لازم برای برگزیده شدن را داشت و ما سعی کردیم از بین بهتر و بهترین، بهترین را انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: معیار ما برای انتخاب برگزیدگان تلفیقی از داشتن شاخصه های داستان و موضوع فراخوان بود. در بررسی داستان ها متوجه شدیم که برخی از داستان ها به تهران پرداخته اند که خیابان های تهران کاراکترهای اصلی آنها بودند، برخی دیگر نیز به روایت روابط انسان ها اشاره کرده بودند. در مجموع امسال داستان های ارسال شده تنوع بیشتری داشت و موضوعات مختلفی را شامل می شد.

عضو هیات داوران دومین جشنواره «داستان تهران» در پایان صحبت های خود اظهار کرد: امیدوارم به زودی دبیرخانه دائمی برای این جشنواره تشکیل شود تا در کنار جایزه داستان تهران، جوایز دیگری مثل داستان اصفهان، خوزستان و سایر شهرها را نیز داشته باشیم.

در ادامه این مراسم برگزیدگان به شرح زیر اعلام شدند.

برگزیده جایزه نخست بخش اصلی، مهدی حمیدی پارسا برای داستان «یاخچی آباد»
دومین اثر برگزیده در بخش اصلی، سینا دادخواه برای داستان  «بی نام»
سومین اثر برگزیده در بخش اصلی عالیه عطایی برای داستان «سی کیلومتر»

آثار شایسته تقدیر، لاله زارع برای داستان «سبابه»، افسانه احمدی برای داستان «تومور بدخیم عاشقی»، مکرمه شوشتری برای داستان «میشه شمارو ببوسم»، امیر شیرپور برای داستان «سوپر هیرو و آیین نوروزی برای داستان نشستن کنار اتوبان»

برگزیده جایزه نخست در بخش «تهران، شهر و همدلی»، زهرا درمان برای داستان «دوبل در باغ مخفی»
دومین اثر برگزیده در بخش «تهران، شهر و همدلی»، سارا قهقرایی برای داستان «طوفان»
سومین اثر برگزیده در بخش «تهران، شهر و همدلی»، مهدی رجبی، هما جاسمی، پیمان هوشمندزاده، سعید چراغعلی، علیرضا مسلمانی به ترتیب برای داستان های «موها»، «آنت و آیلین»، «ممد آقا»، «جوز» و «آزمایشگاه»
 
برگزیده جایزه نخست در بخش «حقوق و تکلیف شهروندی»، نسیم مرعشی برای داستان «بن بست سهیل»
برگزیدگان نفر دوم در بخش «حقوق و تکلیف شهروندی»، مرتضی بیاره، نازنین جودت، موژان نادریان و ندا نوبخت، به ترتیب برای داستان های «با خیال راحت گریه کن»، «از دوغ اراج تا آیسی مانکی پیناکولادا»، «لک لک»، «قضیه حمار یا دو راهی خر»
برگزیدگان نفر سوم در بخش «حقوق و تکلیف شهروندی»، زهره شعبانی، مهراوه فردوسی، ایمان احمدزاده، سمیه نوروزی به ترتیب برای داستان های «اسم شوهر من تهران است»، «پاندول»، «حیوان بین» و «تهران نو سایه ندارد»
 
برگزیده جایزه نخست در بخش «بازار تهران»، بیژن اعرابی برای داستان «کنترلی»
برگزیدگان نفر دوم در بخش «بازار تهران»، محمدرضا زمانی و فروغ کشاورز به ترتیب برای داستان های «تولد دوباره هودینی» و«آیا درخت حرف می زند»
برگزیدگان نفر سوم در بخش «بازار تهران»، فرشاد موسی زاده، مریم منصوری و روزبه کمالی به ترتیب برای داستان های «چمدان چرمی قفلدار»، «مارپله» و «دکتر بازی»

برگزیدگان نفر اول در بخش«دانشگاه تهران»، حامد حبیبی و یاسمن رحمانی به ترتیب برای داستان های «زونکن» و «گروه پزشکی ۶۳»
برگزیده نفر دوم در بخش «دانشگاه تهران»، طناز مظفری برای داستان «اسم ها»

برگزیده جایزه نخست در بخش «برج میلاد»، امیرحسین یزدان بند برای داستان «چند روایت نامعتبر از تپه»
برگزیده نفر دوم در بخش «برج میلاد»، محمدحسن ابوحمزه برای داستان «از جوادیه تا باغ شیان»

آثار شایسته تقدیر در بخش «خط سفید»، مهدی حمیدی پارسا، نازنین جودت، آیین نوروزی، سمیرا آرامی و وحید کیارسی به ترتیب برای داستان های « یاخچی آباد»، « از دوغ اراج تا آیسی مانکی پیناکولادا»، «نشستن کنار اتوبان»، «دروازه غار» و «دو ساعت»

همچنین در پایان این مراسم از احمدرضا احمدی به پاس سال ها تلاش در حوزه ادبیات تجلیل و تقدیر شد.

منبع: ایبنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15327

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *