رونمایی از ترجمه فارسی «تعالیم کلیسای کاتولیک»

ترجمه کتاب “تعالیم کلیسای کاتولیک” که از سوی دانشگاه ادیان و مذاهب قم به زبان فارسی ترجمه شده است در جریان یک کنفرانس رسانه‌یی در دانشگاه “گریگوریان” وابسته به واتیکان رونمایی شد.

هفت سرزمین/ رونمایی کتاب «تعالیم کلیسای کاتولیک» که ترجمه «Catechism of the Catholic Church» است توسط احمدرضا مفتاح، حسن قنبری و حسین سلیمانی از اعضای هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب ترجمه شده است.

حجت‌الاسلام محمد طاهر ربانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان در سخنرانی خود گفت: ما در راه تحکیم مودت و دوستی که حاصل ۹ دوره گفت‌وگوهای مستمر اندیشمندان مسلمان و مسیحی در تهران و واتیکان بوده این اثر ارزشمند و هدیه معنوی را به همه پیروان مسیحی به‌ویژه پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان تقدیم می‌کنیم.

او همچنین از کاردینال جان لویی توران رییس شورای پاپی گفت‌وگوی بین ادیان واتیکان، حجت‌الاسلام ابوالحسن نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب قم و نیز از میگوئل آنگوئل آیوسو گوئیخوت دبیر شورای پاپی گفت‌و‌گوی بین ادیان و فرانسوس خاویر دومورتیر رییس دانشگاه پاپی گرگوریان برای شرکت در این کنفرانس تشکر و قدردانی کرد.

رییس شورای پاپی گفت‌وگوی بین ادیان واتیکان نیز در این مراسم گفت: در پی وقایع اخیر در پاریس، این خطر وجود دارد که به مسلمانان به دلیل جنایت‌های داعش تهمت‌هایی زده شود و به همین خاطر ابتکاراتی نظیر این کتاب به ما اجازه می‌دهد تا همدیگر را به‌خوبی شناخته و قضاوت‌های غلط و سطحی را کنار بگذاریم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابوالحسن نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب قم در سخنانی گفت: در ۵۰ سال اخیر گام‌های بلندی در روابط اسلام و مسیحیت برداشته شده و گفت‌وگوهای فراوانی بین اندیشمندان و فرهیختگان انجام شده است اما سوال مهم این است که این تلاش‌ها و گفت‌وگو ها چقدر توانسته در جامعه جهانی و در جامعه میان ادیان و در جهان بیرونی و در زندگی اجتماعی پیروان ادیان نقش داشته باشد.

ترجمه فارسی این کتاب که در ایران منتشر شده ۱۲ سال طول کشیده است.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1278

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *