انجمن روی پای خود ایستاده است!

رییس انجمن هنرمندان نقاش با تأکید بر این که انجمن نیازی به حمایت مالی دولت ندارد از ضرورت حمایت های غیر مادی دولت در راستای وظایفش برای اجرای برنامه های هنری سخن گفت.

هفت سرزمین/ معصومه مظفری رییس انجمن هنرمندان نقاش درباره وضعیت این انجمن در صورت دریافت نکردن هیچ حمایت مالی از سوی دولت بیان کرد: انجمن نقاشان در طول سال‌های فعالیتش تاکنون هیچ نوع حمایت مالی از سوی دولت دریافت نکرده است ولی با این حال توانسته با دریافت حق عضویت اعضایش، برپایی نمایشگاه و فروش آثار نقاشی به حیات و فعالیت خود ادامه دهد.

وی افزود: در دوره هیات مدیره سوم انجمن نقاشان که ما حضور داشتیم، با برگزاری دو فروش بزرگ از آثار نقاشان در سعدآباد و خانه هنرمندان ایران موفق به خرید آپارتمانی برای انجمن شدیم و بنابراین این انجمن نیازی به کمک مالی دولت ندارد.

این هنرمند نقاش تأکید کرد: دولت اگر کاری به ما نداشته باشد و برای ما مانع تراشی نکند، برای ما کفایت می کند اما از سوی دیگر همه انجمن ها نیازمند حمایت غیر مادی دولت هستند تا بتوانند برنامه های خود را اجرایی کند و این وظیفه دولت محسوب می شود.

مظفری درباره فضای انجمن نقاشان نیز توضیح داد: انجمن هنرمندان نقاش به همراه دو انجمن طراحان گرافیک و مجسمه سازان تا سال‌ها در میدان فلسطین ساختمانی را در اختیار داشت که از سوی وزارت ارشاد و در دوران مدیریت علیرضا سمیع آذر به این سه انجمن تعلق گرفته بود اما بعد از پایان دوران مدیریت وی، این ساختمان نیز از ما گرفته شد و بعدها به کمک شهرداری تهران و پیگیری های خانه هنرمندان ایران، این ساختمان لرزاده که با عنوان خانه هنرمندان شماره ۲ شناخته می شود، به چهار انجمن نقاشان، گرافیست ها، مجسمه سازان و تصویرسازان اختصاص یافت.

رییس انجمن هنرمندان نقاش افزود: این ساختمان خانه قدیمی بسیار زیبایی است که نیاز به بازسازی دارد و به تنهایی مناسب فعالیت یک انجمن است و به همین دلیل برخی انجمن ها فضایی به اندازه یک اتاق و میز در اختیار دارند.

مظفری در پایان با اشاره به وعده شهرداری برای اختصاص مکانی به این انجمن ها یادآور شد:  شهرداری اعلام کرده است که ساختمانی قرار است به این انجمن های هنری اختصاص دهد که هنوز خبری نشده است و ما هم امیدوارم فضایی را بتوانیم در اختیار داشته باشیم که بتوانیم حداقل کلاس های آموزشی خود را برگزار کنیم و از آثار نقاشان که در محل انجمن قرار دارد نیز به شکل بهتری نگهداری کنیم.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2459

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *