«ساکت باش» فیلم جدید «پدرو آلمادوار»

«پدرو آلمودوار» کارگردان صاحب نام اسپانیایی از ساخت فیلم «ساکت باش» به عنوان جدیدترین ساخته سینمایی‌اش خبر داد.

«ساکت باش» عنوان جدیدترین درامی خواهد بود که «پدرو آلمودوار» سینماگر برنده اسکار اسپانیایی قرار است از ماه آوریل در اسپانیا مقابل دوربین برد.

به گزارش ورایتی، این کارگردان اسپانیایی درباره فیلم جدیدش عنوان کرد: این فیلم هیجان‌زده‌ام می‌کند و یکی دیگر از فیلم‌هایم در حوزه سینمای زنان است که در آن یک زن نقش اول و محور داستان است.

هنوز جزئیات خط داستانی ساخته «آلمادوار» فاش نشده است اما به گفته خود وی این فیلم درباره تمام مشکلات طاقت‌فرسایی است که برای زن نقش اول داستان روی می‌دهد.

این کارگردان صاحب نام اسپانیایی پیش از این نیز در فیلم‌هایی چون «همه چیز برای مادرم»، «زنان در آستانه فروپاشی عصبی» و «بازگشت» قصد دارد با پرداختن مجدد به زنان در فیلم «ساکت باش» به نقطه اوج دوران فعالیتش بازگردد.

آلمادوار که فیلم‌نامه همه فیلم‌هایش را خودش نوشته است، در سال ۱۹۹۹ «همه چیز درباره مادرم» را ساخت که به موفقیت جهانی بی‌نظیری دست یافت. طراحی صحنه و پلات این فیلم اقتباس از آثار «فدریکو گارسیا لورکا» و «تنسی ویلیامز» است. این فیلم بیش از هر فیلم دیگری در میان کشورهای اسپانیولی‌زبان موفق به کسب جوایز جهانی، از جمله اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی شد.

لمادوار طی چند دهه فعالیت سینمایی جوایز جهانی متعددی کسب کرده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه (۲۰۰۳)، جایزه بهترین فیلم‌نامه و بهترین فیلم غیرانگلیسی (۲۰۰۳) و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی (۱۹۹۹) از جوایز بافتا، جایزه بهترین فیلم اول جشنواره برلین (۱۹۸۷)، جایزه بهترین فیلم‌نامه (۲۰۰۶)، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم معنوی (۱۹۹۹) جشنواره کن، دو جایزه بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم اتحادیه اروپا (۲۰۰۰) از جوایز سزار فرانسه، جایزه منتخب تماشاگران (۲۰۰۶) و بهترین فیلم از جوایز فیلم اروپا، جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز فیلم آلمان (۲۰۰۰)، دو جایزه بهترین کارگردانی (۲۰۰۷) و (۲۰۰۰) از جوایز گویا اسپانیا، جایزه بهترین فیلم خارجی لومیر فرانسه (۲۰۰۰)، جایزه پرنس آستوریاس برای یک عمر دستاورد هنری (۲۰۰۶)، دو جایزه بهترین فیلم سال از جشنواره سن‌سباستین (۱۹۹۹) و (۲۰۰۶)، جایزه منتخب تماشاگران جشنواره تورنتو (۱۹۸۸)، جایزه بهترین فیلم‌نامه جشنواره ونیز (۱۹۸۸) اشاره کرد.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=792

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *