سند موسیقی کشور ابتدا باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی برود

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ادامه بررسی‌های کارشناسی پیرامون سند اصول و سیاست‌های موسیقی کشور قبل از ارسال برای رییس جمهور خبر داد.

هفت سرزمین/ علی مرادخانی پیرامون تازه ترین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره به نتیجه رساندن سند اصول و سیاست‌های موسیقی کشور توضیح داد: ۲۱ مرداد ماه سال جاری جلسه ای با حضور کارشناسان، پژوهشگران و هنرمندان صاحب نام موسیقی در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد که در این جلسه تعداد قابل توجهی از هنرمندان صاحب نظر و کارشناسان موسیقی حضور داشتند و مسایلی را پیرامون این سند مطرح کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این سند لازم است قبل از اینکه از نظر رییس جمهوری بگذرد، بررسی های بیشتری روی آن انجام شود. ما در همان جلسه نیز به این نتیجه رسیدیم که باید این سند مهم بررسی بیشتری شود تا تمامی موارد آن شکوفاتر و بارورتر شود به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا کارشناسی بیشتری انجام شده و بعد از اتمام به شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: برای تدوین سند اصول و سیاست‌های موسیقی کشور زحمات فراوانی کشیده شده که لازم است در تمامی موارد بررسی های لازم صورت گیرد. از این جهت جای نگرانی نیست و هنرمندان و اهالی رسانه بدانند که دوستان من در مرکز بررسی های استراتژیک به شدت مشغول بررسی آن هستند. ما هم در معاونت هنری تلاش خود را انجام می دهیم که بتوانیم هرچه زودتر به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

مرادخانی در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: حضور بزرگان موسیقی در جلسه گذشته همانطور که قبلا هم اشاره کردم نمودی عینی برای تاکید رییس جمهوری روی خرد جمعی بود که برای همه ما مهم است اما آنچه هم اکنون بیش از هر چیز دیگری برای ما مهم است بررسی بیشتر و بهتر این سند راهبردی است که نباید هیچ اما و اگری داشته باشد.

نشست بررسی سند اصول و سیاست های موسیقی کشور سه شنبه ۲۱ مرداد ماه با حضور مشاور فرهنگی رییس جمهوری در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شده بود.

در این نشست علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، پیروز ارجمند مدیر کل دفتر موسیقی، هومان اسعدی استاد دانشگاه، محمدرضا آزاده فرد مدرس دانشگاه، علی ترابی مدیر عامل انجمن موسیقی ایران، محمدرضا درویشی پژوهشگر، حسن ریاحی دبیر جشنواره موسیقی فجر، مسعود کوثری مدرس دانشگاه، حسین علیزاده آهنگساز، هوشنگ کامکار، داریوش طلایی، علیرضا مشایخی، سید محمد میرزمانی آهنگساز، حمید اسفندیاری ناشر، حسین دانش مزیان ناشر، حمید عسکری مدرس دانشگاه، بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی، بابک چمن آرا ناشر به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1671

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *