«سوره مهر» سر عقل آمد؛ قیمت کتابهای تقریظی کاهش پیدا می‌کند

بعد از آنکه دو کتاب «عباس دست طلا» از نشر فاتحان و «من زنده‌ام» از انتشارات بروج بعد از انتشار تقریظ رهبر انقلاب با کاهش قیمت مواجه شدند، آن روند سودجویانه سایر نشرها بیشتر به چشم آمد و طبیعتاً انتقادها هم بالا گرفت.

گران شدن کتاب‌هایی که تقریظ رهبر معظم انقلاب بر آنها منتشر می‌شد، یکی از انتقادات همیشگی اهالی نشر و کتابخوانی به چند انتشاراتی مشهور بود. برخی از این انتشاراتی‌ها به محض رونمایی از تقریظ‌های رهبر انقلاب، با علم به اینکه اهالی مطالعه برای خرید و خواندن آن کتاب‌ها هجوم می‌آورند –و احتمالا بخاطر چند هزار تومان بیشتر از خیر مطالعه آن کتابها نخواهند گذشت- قیمت این کتابها را گاهی تا ۸۰ درصد افزایش می‌دادند. این عمل باعث شده بود تا خیلی از اهالی کتاب‌خوانی این انتشارات‌ها را به کاسبکاری متهم کنند و تلاش آنها برای عمل به رسالت ترویج مطالعه را زیر سوال ببرند؛ اتهامی که البته خیلی هم بیراه نبود!

اما بعد از آنکه دو کتاب «عباس دست طلا» از نشر فاتحان و «من زنده‌ام» از انتشارات بروج بعد از انتشار تقریظ رهبر انقلاب با کاهش قیمت مواجه شدند، آن روند سودجویانه سایر نشرها بیشتر به چشم آمد و طبیعتاً انتقادها هم بالا گرفت.

حال انتشارات سوره مهر هم بعنوان نشری که بیشترین تعداد از کتابهای تقریظی متعلق به اوست اعلام کرده است از این به بعد این کتابها را با کاهش قیمت عرضه خواهد کرد. روابط عمومی این انتشارت در خبری اعلام کرده است: تمام کتاب‌های سوره مهر که مزین به تقریظ مقام معظم رهبری شده‌اند در قطع و اندازه‌های مختلف، در دو نوع جلد سخت و شومیز با کاهش قیمت در اختیار علاقه‌مندان کتاب قرار خواهد گرفت.

مدیر روابط عمومی سوره مهر اظهار داشته است: طرحی در دست اجرا داریم که در این طرح کتاب‌های تقریظی سوره مهر با متنوع سازی در قطع و اندازه و در دو نوع جلد شومیز و سخت و با کاهش قیمت عرضه می‌شوند تا این امکان برای مخاطب و خریدار کتاب فراهم شود تا با توجه به توان مالی که دارد هزینه کتاب را بپردازد.

این تصمیم سوره مهر می‌تواند اتفاقی اگرچه دیرهنگام اما مبارک برای حوزه نشر باشد. اتفاقی که می‌تواند بیش از پیش به استفاده از ظرفیت تقریظ‌های رهبر معظم انقلاب برای ترویج کتابخوانی کمک کند.

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=525

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *