ششمین شماره فصلنامه «ترجمان علوم انسانی» منتشر شد

ششمین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی، نوبت زمستان ۱۳۹۶، با حمایت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شد.

هفت سرزمین/ ششمین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی، نوبت زمستان ۱۳۹۶، در ۳۶۰ صفحه منتشر شد. علاوه‌بر مطالب منتخب فصل گذشتۀ وب‌سایت ترجمان، می‌توانید ۱۰ مطلب جدید را نیز در این شماره بخوانید.

 

نزدیک به ۹۰ درصد از مطالبی که در این شماره خواهید خواند متن‌هایی است که در سال «۲۰۱۷» منتشر شده‌اند. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که در مقایسه با دیگر شماره‌های امسال، فصلنامۀ ششم، بیشترین تعداد از پربازدیدهای سایت در سال ۹۶ را به خود اختصاص داده است.

در بخش نوشتار ششمین فصلنامۀ ترجمان مطالبی را از نویسندگانی همچون فرانک فوردی، جولین باگینی، نیکلاس کار و پیتر آدامسون خواهید خواند. بخش گفت‌وگو نیز از نام‌های آشنای عرصۀ تفکر خالی نیست. در این بخش مصاحبه‌هایی با سایمون کریچلی، الیزابت کولبرت، برونو لاتور، رابرت ساتن و تیم هارفورد ترجمه شده است.

در بخش بررسی کتاب با کتاب‌هایی آشنا می‌شوید که اکثرشان در سال گذشته روانۀ بازار علم شده است. از جملۀ آن‌ها یادداشت‌هایی دربارۀ یک کشور خارجی، نوشتۀ سوزی هنسن، است که نیویورک مگزین به آن لقب «بهترین کتاب سال» را داده است. علاوه‌بر یک مرور کتاب، برشی از این کتاب در این شماره آمده است. به من گفتند تنها بیا یکی دیگر از بهترین کتاب‌های منتشرشدۀ سال ۲۰۱۷ است که روزنامه‌نگار مراکشی‌الاصل، سعاد مخنت، آن را نوشته است. در مطلب «به‌من گفتند تنها بیا: اولین زنی که با یک فرماندۀ داعش مصاحبه کرد و زنده ماند» و «چرا جهاد را انتخاب می‌کنند» می‌توانید دربارۀ این کتاب بیشتر بدانید. دیگر مطالبِ قسمت پایانیِ فصلنامۀ ترجمان مرور کتاب‌هایی است به قلم نویسندگانی همچون اولیویه روآ، یوول نوآ هراری، جان گری، متیو کرافورد، و ویلیام دیویس.

منبع: ترجمان

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=16030

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *