شصت‌وپنجمین داستان همشهری منتشر شد

شصت‌وپنجمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در ۲۶۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان، منتشر شده است.

هفت سرزمین/ داستان همشهری  در ۲۶۲ صفحه با آثاری از قاسم هاشمی‌ن‍ژاد. کامبیز درم‌بخش. عباس صفاری. اصغر عبداللهی. رضا رضایی. مژده الفت. حسن کریم‌زاده. احسان لطفی. دوریس لسینگ. ایمره کرتیس. ریچارد فورد. اتان کوئن. رابرت آنتونی سیگل. چاک پالانیک. یکتا کوپان. حسن بلاسم و … منتشر شد. به بهانه روز پدر و روز معلم خودزندگی‌نگاره و داستان‌هایی در این‌ شماره به این دو موضوع اختصاص دارند.cover-65-95-site

بخش «درباره زندگی» این شماره هفت روایت دارد. در روایت اول با عنوان «شادمانی‌های پنهان نویسنده» اصغرعبداللهی تصویری کمتر دیده شده از قاسم هاشمی‌نژاد فیلمنامه‌نویس به نمایش می‌گذارد. در روایت دوم با عنوان «ژول‌ورن، آنستوت و دیگران» محمد نادری از تاثیری که یک معلم سلیقه‌مند بر روند تحصیلش گذاشته می‌گوید. «ازپشت شیشه» مهدیه مطهر به خاطراتش از جنگ بوسنی و نقش قهرمانانه پدرش اختصاص دارد. احسان لطفی در مطلب «درباره شدن» از مواجهه‌‌اش یا شکل‌گیری هویت می‌گوید. روایت‌های خارجی این شماره با «سرزمین عجایب» وای‌ئی لی و خاطره‌اش از شهربازی رفتن با پدرش در کودکی آغاز می‌شود و با «پدر و دوچرخه» ریچارد فورد ادامه می‌یابد. آخرین روایت این بخش «معلم مامان»  تجربه آنتونی سیگل درمورد تجربه کردن نقش معلمی درکنار نقش فرزندی است.

بخش «داستان» این شماره با داستان عباس صفاری آغاز می‌شود و با داستان‌های بیژن اعرابی و فروغ کشاورز ادامه می‌یابد. نویسندگان خارجی داستان‌های این شماره، اتان کوئن، یکتا کوپان و حسن بلاسم هستند.

روایت‌های داستانی شماره اردیبهشت ماه، با «اندر آداب آبداری» از قاسم هاشمی‌نژاد آغاز می‌شود. هاشمی‌نژاد به بررسی آداب آشپزخانه از عصر صفوی تا قاجار پرداخته. در ادامه عکس‌هایی از معلم‌های سرخانه و شاگردانشان می‌بینیم.

 «روایت‌های مستند» این شماره با روایتی از زندگی قیصر امین‌پور از زبان همسرش آغاز می‌شود. این روایت حاصل مصاحبه‌ای چند ساعته با «زیبا اشراقی» است و تصویری روشن از قیصر امین‌پور به عنوان یکی تاثیرگذارترین چهره‌های ادبیات معاصر به نمایش می‌گذارد. این بخش با عکس‌های علی باقری از اسب‌ها دنبال می‌شود.

«درباره داستان» این شماره با مطلبی از دوریس لسینگ در مورد نوشتن خودزندگینامه آغاز می‌شود.  در ادامه آخرین گفتگوی ایمره کرتیس با پاریس ریویو را می‌خوانیم. کرتیس در این مصاحبه از دوره‌های فشار و نوشتن در سختی می‌گوید. این بخش با توصیه‌های نویسندگی چاک پالانیک خاتمه می‌یابد.

پایان خوش این شماره داستان دنباله‌دار «سالاد فصل» نوشته‌ی آرش صادق‌بیگی، «بنفش‌چرک‌تاب» که ادامه‌ی نوشته‌های نویسنده‌ی پرمخاطب این صفحات، ارما بومبک است و صفحه‌ی «پایان باز» که برای اولین بار به تک‌نوشته‌های طنز از نویسندگان مختلف خارجی اختصاص یافته است. «داستان‌های دیدنی» کامبیز درم‌بخش و مسابقه‌ی داستان یک‌خطی به روال همیشه صفحات ثابت این بخش هستند.

شصت‌وپنجمین شماره‌ی ماهنامه داستان همشهری در ۲۶۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان، منتشر و در دکه‌های روزنامه فروشی و کتاب فروشی های معتبر سراسر کشور توزیع شد.

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15631

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *