«شیرشاه» دیزنی صدرنشین سالن های تئاتر برادوی در ۲۰۱۵

شرکت دیزنی با نمایش هایی چون ˝شیرشاه˝ و ˝علاءالدین˝ برای دومین سال پیاپی، فروش نمایش ها در برادوی را تحت کنترل خود درآورد.

هفت سرزمین/ موفقیت دو نمایش “شیرشاه” و “علاءالدین” همین‌طور نمایش‌هایی چون “Wicked” و “کتاب مورمون” کمک کرد مجموع فروش نمایش‌ها در برادوی در ۵۲ هفته فاصله بین ۲۹ دسامبر ۲۰۱۴ تا ۲۷ دسامبر ۲۰۱۵ به رقمی حدود ۱٫۳۵۴ میلیارد دلار برسد.

 این رقم در مقایسه با ۱٫۳۶۲ میلیارد دلار درآمد برادوی در سال ۲۰۱۴ کمتر است. مجموع تعداد تماشاگران نمایش‌های برادوی در سال گذشته میلادی نیز ۱۲٫۹۸ میلیون نفر بود که در مقایسه با ۱۳٫۱۳ میلیون تماشاگر سال ۲۰۱۴ کمتر است.

اگرچه در سال ۲۰۱۵ هیچ رکوردی به لحاظ فروش و تعداد تماشاگر شکسته نشد، در عوض در هفته اول سال ۲۰۱۶ چنین اتفاقی افتاد. در هفته منتهی به سوم ژانویه، در مجموع ۳۵۷٫۷۱۸ نفر از ۳۸ نمایش روی صحنه در برادوی دیدن کردند و این نمایش‌ها در مجموع ۴۳٫۱ میلیون دلار فروختند. این بهترین آمار تماشاگر و فروش در هفته اول ژانویه در تاریخ برادوی است.

نمایش “Wicked” با ۲٫۹ میلیون دلار فروش در ۹ اجرا پرفروش‌ترین نمایش هفته اول ژانویه ۲۰۱۶ بود و نمایش‌ “شیرشاه” با ۲٫۸ میلیون دلار و نمایش “علاءالدین” با ۲٫۳ میلیون دلار، به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

درمورد سال ۲۰۱۵، موزیکال “شیرشاه” با ۱۰۲٫۸ میلیون دلار پرفروش‌ترین نمایش این سال بود. “شیرشاه” اولین بار ۱۸ سال پیش در برادوی روی صحنه رفت و تاکنون بیش از شش میلیارد دلار فروخته است. از سوی دیگر، “علاءالدین” دیگر نمایش دیزنی با ۸۱ میلیون دلار سومین نمایش پرفروش سال گذشته میلادی بود. دیزنی به لطف موفقیت این دو نمایش توانست به راحتی تاج فروش برادوی را بر سر بگذارد.

“Wicked” با ۹۰٫۸ میلیون دلار عنوان دومین نمایش پرفروش برادوی در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داد. “کتاب مورمون” با ۷۹٫۵ میلیون دلار فروش و “زیبا” با ۵۲٫۶ میلیون دلار، فهرست پنج نمایش برتر سال در برادوی را کامل کردند.

“یک آمریکایی در پاریس” از آغاز پیش نمایش‌های خود در ماه مارس تا ۲۷ دسامبر ۵۲٫۲ میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه ششمین نمایش موفق سال شد، عنوان پرفروش‌ترین نمایش که اجرایش از ۲۰۱۵ آغاز شد، به خود اختصاص داد.

“یک آمریکایی در پاریس” در شصت و نهمین دوره جوایز سالانه تونی که به نمایش‌های اجراشده در برادوی اعطاء می‌شود، با نامزدی در ۱۲ بخش پیشتاز بود و در نهایت جوایز بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی نو، بهترین طراحی رقص و بهترین ارکستراسیون را برد.

از سوی دیگر، “خانه شادی” (Fun Home) دیگر نمایش پیشتاز نامزدهای جوایز تونی با ۲۵٫۷ میلیون دلار فروش نتوانست به فهرست ۱۰ نمایش پرفروش برادوی راه پیدا کند. “خانه شادی” در جوایز تونی جوایز بهترین موزیکال، بهترین کارگردانی (سام گلد)، بازیگر مرد نقش اصلی (مایکل سروریس)، بهترین کتاب موزیکال و بهترین موسیقی را دریافت کرد تا به همراه “حادثه عجیب سگ در شبانگاه” (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time) در این جوایز با دریافت پنج جایزه به کار خود پایان بدهد.

“حادثه عجیب سگ در شبانگاه” برنده جایزه تونی بهترین نمایش در سال گذشته میلادی ۳۹٫۳ میلیون دلار فروش داشت.

منبع: کافه سینما

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=15461

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *