«صلح و سلام» به فرهنگسرای نیاوران راه یافت

نمایشگاه خوشنویسی «صلح و سلام» از هادی دربان حسینی جمعه ۳۰ مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.

هفت سرزمین/ نمایشگاه خوشنویسی «صلح و سلام» مجموعه آثاری همراه با خوشنویسی لاتین از هادی دربان حسینی جمعه ۳۰ مرداد ماه با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.

مهدی الهی قمشه ای، رسول مرادی، مهدی فلاح، سهیل محمودی، دکتر خباز، محمد جعفر سادات رییس و از اعضای شورای اسلامی شهرستان کاشمر و سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران از جمله حاضران در این مراسم بودند.

الهی قمشه ای در این برنامه ضمن قدردانی از خالق این آثار با اشاره به اهمیت موضوع صلح در زندگی جامعه بشری گفت: اینگونه اقدامات و فعالیت های هنری بسیار مناسب و ارزشمند است، خصوصا با توجه به نیاز امروز بشر برای ایجاد صلح. حقیقت این است که زمین، امروز به صلح نیاز دارد.

سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز در سخنانش با اشاره به تاکید رییس جمهور بر موضوع جهان عاری از خشونت تصریح کرد: فرهنگسرای نیاوران پایگاه فعالیت های بین المللی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه رویدادهای فرهنگی و هنری به شمار می رود. به همین منظور برگزاری این نمایشگاه یکی از فعالیت های مهمی است که در این بخش صورت گرفته است. این نمایشگاه با آثاری که به زبان انگلیسی ترجمه شده پیام صلح و دوستی ملت ایران را با زبان هنر اصیل ایرانی نشان می دهد.

وی افزود: همچنین نکته حایز اهمیت در این آثار استفاده از جملات و کلام بزرگان است. با توجه به موقعیت خاص جمهوری اسلامی ایران در معادلات جهانی خصوصا در این مقطع زمانی و دوران پسا تحریم، یکی از وظایف مهم مراکز فرهنگی و هنری توجه به موضوعاتی از این دست خصوصا مساله صلح برای بشریت است.

در این نمایشگاه دربان حسینی تلاش کرده تا سیمای صلح در اشعار بزرگان ادب ایران و جهان را از طریق هنر خوشنویسی به تصویر بکشد. در ۳۳ تابلو این نمایشگاه از جملات و آیات برگزیده قرآن کریم و نهج البلاغه همچنین آثار شاعرانی همچون فردوسی، سعدی، حافظ ،فریدون مشیری، شفیعی کدکنی، برتولت برشت، جبران خلیل جبران، ویکتور هگو و … برای به تصویر کشیدن مفاهیم مرتبط با موضوع صلح استفاده شده است.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه که تا ششم شهریورماه دایر است، می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹و جمعه ها ۱۴ تا ۱۹ به نشانی خیابان پاسداران روبروی پارک نیاوران فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=12837

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *