طاها ذاکر برنده نشان طلای مسابقه طراحی پوستر گرافیس

مجموعه پوستر «موزیسین‌های معاصر» که توسط طاها ذاکر در استودیو تهران طراحی شده ‌است برنده نشان طلای مسابقه سالانه طراحی پوستر توسط مجله گرافیس شد.

هفت سرزمین/ گرافیس (Graphis) یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مجلات بین‌المللی ارتباطات بصری است که برای اولین بار در سال ۱۹۴۴ در زوریخ  منتشر شد و تا کنون نیز در حال چاپ است.

این مسابقه با هدف معرفی و جمع آوری بهترین پوسترهای سال برگزار و به نفرات اول تا سوم گواهی ویژه از سوی گرافیس اهدا می‌شود و همچنین برندگان در کتاب Graphis Annual Poster Book به طور اختصاصی معرفی و آثارشان به نمایش در می‌آید.

طاها ذاکر کارگردان و طراح گرافیک پیش از این طراحی پوستر سی و سومین جشنواره فیلم فجر و کارگردانی تئاتر «انگار در چشم‌های تو اسب می‌دود» را انجام داده است. وی همچنین طراحی پوستر فیلم‌هاییطاها ذاکراز جریان نو سینمای ایران همچونفصل بارانهای موسمی، پرویز، عصبانی نیستم، تابور، جانسودا، گنجشکک اشی‌مشی، روز مبادا، ممیرو، یک شهروند کاملا معمولی را بر عهده داشته است.

«استودیو تهران» استودیوی طراحی گرافیک و یک انجمن رسمی فرهنگی و هنری‌ است که از سال ۱۳۸۰ کار خود را بطور جدی شروع کرده است. استودیو تهران در حوزه‌های مختلفی با موسسه و انتشارات مکتب تهران همکاری دارد و حوریه تهرانی، سهراب حسینی، سهیل حسینی و سهیل خسروی پور از دیگر اعضای آن هستند.

 از جمله فعالیت‌های استودیو تهران می‌توان به تدوین و انتشار مجلات مقام موسیقایی، گذر، طره و کتاب استودیو تهران و نیز تولید فیلم مستند و تئاتر اشاره کرد.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=12287

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *