عکس های خانوادگی شما را می فروشیم!

نمایشگاه نقاشی‌های «مهسا کریمی» با عنوان «فروش تکی و عمده عکس‌های خانوادگی شما» افتتاح می‌شود. 

هفت سرزمین/ کریمی که فارغ‌التحصیل رشته‌ نقاشی است درباره‌ این نمایشگاه گفت: تصاویر ثبت‌شده از افراد یک خانواده در کنار هم ما را به فکر فرو می‌برد. تصاویری کاملا کلیشه‌ای، ژست‌های تکراری، آدم‌های معمولی در یک زندگی ساده و روزمره، خانواده‌هایی با چیدمان‌های معمول در عکس‌های خانوادگی که حتما ناآگاهانه خالق فضایی تأثیرگذارند!

وی توضیح داد: در عکس‌های خانوادگی تمام افراد یک عکس آگاهانه مقابل دوربین در انتظار ثبت آن لحظه نشسته‌اند و چه بسا پیشاپیش تصویر نهایی خود را در ذهنشان دیده‌اند و احتمالا در تکاپوی گرفتن نزدیکترین ژست به تصویر ذهنی خود هستند. نکته اینجاست که با وجود انتخاب پزهای کلیشه‌ای و چیدمان‌های تکراری در این‌گونه عکس‌ها، اتفاقا تصاویر بجا مانده به شکلی ناباورانه راوی جزءبه‌جزء شخصیت‌ها و حتی چگونگی روابط شان است.

در حقیقت این مجموعه روایت یا برداشتی کاملا شخصی از عکس‌های خانوادگی است. در این آثار، چشمان آثار چیزی نیست به‌جز اشاراتی کمرنگ و فاقد «نگاه». مخاطب به آن‌ها خیره می‌شود و این‌بار آنها هستند که باید حساب پس دهند!

نمایشگاه آثار نقاشی مهسا کریمی دانش‌آموخته نقاشی جمعه ۱۷ بهمن افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در محل میدان فاطمی، میدان گلها، میدان سلماس جنب بانک پاسارگاد، شماره ۵ میزبان علاقمندان است.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2513

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *