فجر ۳۳/ بسته خبری -۳ (۹ بهمن ماه ۱۳۹۳)/ از پیش فروش تا افتتاحیه

کتاب «دل‌شده» که ویژه نکوداشت محمدعلی کشاورز است به کوشش رامک صبحی و شاهین امین در مدت زمان ۵۰ روز و در سه فصل آماده شده است و در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر رونمایی خواهد شد.

اختصاصی هفت سرزمین/‌ میثم غلامی جشنواره فیلم فجر روز ۱۲ بهمن ماه کار خود را آغاز می کند. گردهمایی بزرگ اهالی سینما در ۱۰ روز. جشنواره فیلم فجر فرصتی است برای ظهور و بروز توانمندی های سینمای ایران، معرفی سینماگران مستعد و پاتوقی برای وفاق و همدلی در جمع سینمایی ها.

بسته خبری سوم «هفت سرزمین» مروری کوتاه دارد بر اخبار این چند روز جشنواره فجر.

*******

تحویل بلیت های سینماهای مردمی

تحویل بلیت های سینماهای مردمی از روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه در پردیس سینمایی ملت آغاز شد و امروز نیز ادامه دارد.

تمام کسانی که از طریق سامانه پیش فروش، بلیت سینماهای مردمی را خریداری کرده اند به همراه پرینت کد رهگیری و کارت ملی می توانند برای دریافت بلیت های خود به پردیس سینمایی ملت مراجعه کنند.

۷۷۰۱۵۶

**

۳۰۸ مراسم معرفی در سینماهای مردمی

۳۰۸ مراسم معرفی برای آثار حاضر در جشنواره سی و سوم در سینماهای مردمی برگزار می شود.

قرار است هر روز چهار فیلم در سینماهای مردمی به نمایش درآید و برای اولین بار، ۳۰۸ مراسم معرفی برای فیلم‌های حاضر به مدت ۱۵دقیقه قبل از نمایش هر فیلم برگزار می‌شود.

در این مراسم‌ها، کارگردان و عوامل فیلم‌ها به معرفی اثر خود می‌پردازند و از این طریق با مردم ارتباط مستقیم برقرار می‌کنند.

فیلم‌های سی و سومین جشنواره فجر در سینماهای فرهنگ، کورش، آزادی، ماندانا، کیان، فلسطین ۱ و ملت ۳ معرفی خواهند شد و اجرای این مراسم‌ها را به ترتیب محمدرضا باباگلی، رامتین شهبازی، خسرو نقیبی، امید نجوان، رضا کاظمی، منوچهر اکبرلو و غلامعباس فاضلی برعهده خواهند داشت.

مدیریت و نظارت این برنامه برعهده رضا درستکار نویسنده، منتقد و فیلمساز است.

xxdl1400501697

**

محمود گبرلو و «هفت» هر شب از جشنواره می گویند

برنامه سینمایی هفت در روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر (۱۲ تا ۲۱ بهمن ماه) از محل برگزاری جشنواره به صورت زنده برنامه خواهد داشت.

تهیه‌کننده و سردبیر این برنامه محمود گبرلو است و هفت را هر شب ساعت ۲۴ در شبکه سوم روی آنتن می برد.

۱۰۲۴۵۶_۱۱۵

**

از لابراتوارهای سینمایی در فجر ۳۳ تقدیر می شود

با ساخت مستند و تدوین کتاب سرگذشت لابراتوارهای سینمای ایران، سی و سومین جشنواره فیلم فجر از چند دهه خدمات متخصصان و عوامل فنی این لابراتوارها تقدیر خواهد کرد.

لابراتوار فیلم از ارکان هنر صنعت سینماست و رشد و بالندگی سینما مدیون تلاش‌ها و دقت نظر متخصصانی است که سال‌های بسیاری از عمر خود را در این راه سپری کرده‌اند، اما تحولات فناوری و ضرورت‌های تکنولوژی امروز، رویه‌ها را تغییر داده است.

به همین منظور برنامه ای با عنوان «آیین چراغ، خاموشی نیست» پیش بینی شده است.

کارگردان مستند پاسداشت فعالیت لابراتوارها نیز سیدفخرالدین سیدی از پیشکسوتان حوزه سینمای مستند است.

او برای ساخت این مستند ۶ دقیقه‌ای، ۱۵ روز زمان گذاشته شده است. سیدی برای ساخت این فیلم مستند، از چهار لابراتوار فیلمساز، بدیع، صدا و سیما و ارشاد تصویربرداری و با برخی از عوامل آن گفت‌وگو کرده است.

هم چنین کتاب سرگذشت لابراتوارها در سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر رونمایی می شود تا لابراتوارها امسال بیشتر از هر سال خودی نشان دهند. چرا که زحمات عوامل فنی و لابراتوارها در سینمای ایران کمتر دیده می شود.

۰۲(۲)

**

برنامه نمایش فیلم های جشنواره فجر در برج میلاد 

برنامه نمایش فیلم های سینمایی حاضر در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در ایام برپایی این رویداد سینمایی در برج میلاد اعلام شد.

فیلم های بلند سینمایی حاضر در جشنواره فیلم فجر در بخش های سودای سیمرغ، نگاه نو و هنر و تجربه هر روز در ۶ نوبت در برج میلاد به نمایش در خواهد آمد.

هر روز، نخستین فیلم در کاخ جشنواره از ساعت ۱۰ صبح در سالن همایش های برج میلاد نمایش داده می شود.

همچنین نمایش فیلم های دیگر، در ساعت های ۱۳ (آثار مستند)، ۳۰ :۱۴، ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ خواهد بود و پس از هر نمایش برای تمامی آثار بلند سینمایی حاضر در سی و سومین جشنواره فیلم فجر، نشست رسانه ای برگزار خواهد شد.

نشست رسانه ای همه فیلم های سینمایی، در فاصله نمایش دو فیلم برگزار می شود.

جدول نهایی نمایش فیلم ها در برج میلاد، شنبه ۱۱ بهمن ماه منتشر خواهد شد.

n00021733-b

**

بزرگداشت استاد کشاورز با «دل‌شده»

کتاب «دل‌شده» که ویژه نکوداشت محمدعلی کشاورز است به کوشش رامک صبحی و شاهین امین در مدت زمان ۵۰ روز و در سه فصل آماده شده است و در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر رونمایی خواهد شد.

علاوه بر کتاب دل‌شده، مستند پرتره استاد محمدعلی کشاورز در ۱۵ روز و به کارگردانی لیلا خلیل‌زاده از مستندسازان کشور آماده شده است .

در این مستند پنج دقیقه‌ای، علاوه بر گفت‌وگو با این پیشکسوت بازیگری و همکاران وی، به کارنامه هنری او نیز اشاره شده است.

۷۴۸۲۱_۹۷۹

**

برنامه‌ریزی برای نمایش فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» در دهه فجر

مجید مجیدی گفت: برای نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در جشنواره فجر برنامه ریزی می کنیم. اکنون در حال آماده ‌سازی نسخه میکس صدا با فرمت‌های فنی منطبق با نمایش برای ایران هستیم.

وی ادامه داد: پس از اولین نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در ایران، برنامه ریزی شده است تا نسخه میکس صدای بین المللی آن را در اسفندماه برای نمایش های جهانی آماده شود.

۲۸۱۳۹۸_۲۷۲

**

برنامه‌های مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر

افتتاحیه جشنواره شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» با توجه به نهایی نشدن مارحل فنی آن به مراسم افتتاحیه نمی رسد و در تاریخ دیگری به نمایش در می آید.

در این مراسم از محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت و حسین جعفریان فیلمبردار سینمای ایران تجلیل خواهد شد و برنامه تقدیر از ۷۰ سال تلاش لابراتوارهای ایران نیز برگزار می‌شود. همچنین در مراسم افتتاحیه، جوایز برگزیدگان بخش تبلیغات و اطلاع رسانی سینمای ایران اهدا خواهد شد.

معرفی فیلم‌های سودای سیمرغ، نگاه نو و فیلم‌های شرکت داده شده در جشنواره از برنامه های دیگر افتتاحیه خواهد بود.

محمد حمیدی مقدم کارگردان مراسم و طراح صحنه آن را ملک جهان خزاعی است.

۲۹۱۸۸۳۸_۸۷۳

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=2005

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *