فراخوان جشنواره‌های عکس «تأمین اجتماعی در یک نگاه» اعلام شد

با انتشار فراخوان دوسالانه جشنواره عکس «تأمین اجتماعی در یک نگاه» علاقه‌مندان می‌توانند در دومین دوره‌ این رویداد شرکت کنند.

هفت سرزمین/ اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت هفته‌ تأمین اجتماعی سال ۱۳۹۴ اقدام به برگزاری دومین دوسالانه‌ی جشنواره‌ی عکس با توجه به دامنه‌گسترده‌ی خدمات تأمین اجتماعی «قبل از تولد تا پس از مرگ» کرده است.

موضوع و محورهای جشنواره شامل «ایمنی در کار»، «کارآفرینان و تولید»، «کارگران ساده و ماهر در محیط کار»، «حوادث ناشی از کار»، «بازنشستگان، ورزش و سلامتی»، «ساعات ملاقات در بیمارستان» و «نگاه آزاد و خلاقانه به مقوله‌ی تأمین اجتماعی» است.

علی قلم‌سیاه، شهاب‌الدین عادل و محمد خدادای مترجم‌زاده، آثار این جشنواره را داوری می‌کنند.

به نفر اول جشنواره لوح تقدیر، تندیس جشنواره و سه سکه بهار آزادی، نفر دوم لوح تقدیر و دو سکه، نفر سوم لوح تقدیر و یک سکه و به هر عکس راه‌یافته به جشنواره دو میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد.

هر عکاس می‌تواند ۷ قطعه تک عکس یا یک مجموعه عکس ۵ تا ۷ قسمتی را تا ۱۵ شهریور ارسال کند. ضمنا تمام آثار باید با فرمت jpg و حجمی بین ۱ تا ۲ مگابایت به همراه فایل word حاوی اطلاعات شخصی از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه، آدرس پستی، پست الکترونیک و ذکر موقعیت مکانی عکس، در یک مرحله به نشانی پست الکترونیک pic94@farhangfestival.com ارسال شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۶۶۵۵۲۵ تماس بگیرند.

***

نشست خبری دومین جشنواره سراسری عکس نورنگار فردا (سه‌شنبه، ششم مردادماه) برگزار می‌شود.

این نشست ساعت ۱۳ در خیابان انقلاب، خیابان بهار جنوبی، برج بهار، طبقه هفتم، واحد ۶۷۳ برپا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ است. آثار دریافتی نیز در همین ماه داوری می‌شوند.

بخش اصلی و رقابتی دومین جشنواره عکس نورنگار به «جوانان و آیین‌های بومی محلی» اختصاص دارد. همچون همیشه در راستای تمرکز بر خلاقیت در عکاسی و توجه به نوآوری‌های فنی و هنری، بخش ویژه جشنواره نیز به بررسی آثار عکاسان با عنوان آزاد «سایه‌ها» می پردازد.

مقررات این جشنواره به این شرح اعلام شده است:

• شرکت در این جشنواره برای همه عکاسان آماتور و حرفه‌ای آزاد است و محدودیت سنی وجود ندارد.

• هر عکاس می‌تواند حداکثر ۸ تک عکس در بخش اصلی و ۸ تک عکس در بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

• دریافت آثار فقط از طریق سایت جشنواره به نشانی festival.noornegar.com امکان‌پذیر است. برای ارسال آثار باید در سایت جشنواره ثبت نام کنید و طبق دستورالعمل درج‌شده در سایت عمل کنید.

• دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار روی دیسک یا هر صورتی دیگر غیر از بارگذاری در سایت جشنواره معذور است.

• عکس‌ها باید با فرمت Jpeg در اندازه ضلع کوچک حداقل ۱۸۰۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۱۰ مگابایت روی سایت جشنواره بارگذاری شود.

• در صورتی‌ که بنا به تشخیص هیئت داوران اثر ارسالی به نمایشگاه راه یابد، ارسال اصل عکس ضروری است.

• عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضا عکاس، پاسپارتو، قاب، تاریخ، واتر مارک، لوگو یا هرگونه نشانه‌های تصویری باشند.

• پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر، فایل اصلی عکس (بدون ادیت) برای نمایشگاه و چاپ در کتاب از عکاس مطالبه می‌شود و بدیهی است عدم تحویل فایل اصلی، منجر به حذف عکس از جشنواره می‌شود.

• تمام ‌عکس‌ها باید دارای عنوان باشند. شرکت‌کننده در جشنواره به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسوولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است. مسوولیت حقوقی – کیفری و مدنی ناشی از هرگونه کپی‌برداری توسط عکاس برعهده او است.

• برگزار‌کننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته‌شده را برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

۰۰

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=11316

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *