«فرار از قلعه رودخان» موفق ترین فیلم جشنواره فجر خواهد بود

کارگردان «فرار از قلعه رودخان» معتقد است: این فیلم بدون نیاز به حاشیه‌سازی و تبلیغات موفق‌ترین فیلم جشنواره امسال خواهد بود.

هفت سرزمین/ مراسم رونمایی فیلم «فرار از قلعه رودخان» با حضور غلامرضا رمضانی کارگردان و نویسنده، حسن آقاکریمی تهیه‌کننده، شکرخدا گودرزی، امیررضافلاحی و علیرضا مهران بازیگران این فیلم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که شامگاه ۲۶ دی ماه در طرح یک فیلم یک سلام در پردیس ملت برگزار شد،رمضانی ضمن تبریک به جشنواره فیلم فجر برای برگزاری مراسم رونمایی از فیلم‌ها قبل از شروع به کار این جشنواره،گفت: فیلم‌هایی را که تا به حال ساخته‌ام، متناسب با همه سن و سال‌ها بوده است. مساله اصلی این قصه که ذهن مرا درگیر کرد، بی‌توجهی به نسل نوجوان بود.

وی افزود: احساس می‌کنم بسیاری از خواسته‌های آنان نادیده گرفته می‌شود و من سعی کردم در این فیلم به این مضمون توجه کنم که اگر بی‌توجهی به نوجوانان ادامه پیدا کند، عواقب ناپسندی به بار خواهد آمد.

در ادامه کرمی (مجری برنامه) به موضوع انتخاب عوامل تئاتر برای بازی در این فیلم پرداخت که شکرخدا گودرزی پاسخ داد: اتفاق جدیدی در این فیلم افتاد که عوامل تئاتر برای نقش آفرینی در فیلم حاضر شوند اما شاید بهتر باشد که فیلم اکران شود و نظر منتقدین را هم در این باره جویا شویم.

وی بیان کرد: پیش از این کارهای سینمایی دیگری هم انجام داده بودم، اما هنگامی که فیلمنامه رمضانی را خواندم من هم متوجه این دغدغه شدم که برای نوجوانان فیلم خاصی ساخته نشده و فقط به کودکان پرداخته شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه از نقش خوشم آمد، با توجه به شناختی که از آقای رمضانی در ساخت فیلم‌های کودک و نوجوان داشتم، دوست داشتم بازی در فیلم او را هم تجربه کنم.

رمضانی در ادامه با اشاره به انتخاب فیلم‌های برگزیده جشنواره اصفهان در جشنواره فجر بیان کرد: اتفاق بسیارخوبی افتاده است، اما اگر فیلم «فرار از قلعه رودخان» به عنوان برگزیده جشنواره اصفهان هم به این جشنواره نمی‌آمد، دوست داشتم به صورت مجزا توسط هیات انتخاب مورد بررسی قرار گیرد و به فجر بیاید.

وی با تاکید بر بازی خوب ۵ نوجوان در این فیلم افزود: بازی این نوجوانان در «فرار از قلعه رودخان» از بهترین نقش‌آفرینی‌های نوجوانان در یک فیلم است، پس از نمایش این فیلم در اصفهان در سه نوبت شاهد آن بودم که حتی یک تماشاگر در حین دیدن فیلم از روی صندلی‌اش بلند نشد و نتوانست فیلم را رها کند. این اتفاق مبارکی برایم است و امیدوارم این دانش و شعور را داشته باشم که از این پتانسیل برای فیلم‌های بعدی‌ام استفاده کنم و معتقدم این فیلم اکران عمومی موفقی خواهد داشت و یکی از فیلم‌های قابل توجه تماشاگران و منتقدان خواهد بود.

رمضانی در پاسخ به این پرسش که چرا سراغ بازیگران تئاتری رفتید؟ گفت: در فیلم‌های قبلی‌ام از بازیگران تئاتر و یا نابازیگران استفاده می‌کردم. دلیل عمده آن هم این بود که قبل از ورود من به سینما در تئاتر کارمی‌کردم و به راحتی می‌توانم با تئاتری‌ها دیالوگ برقرار کنم.

حسن آقاکریمی تهیه کننده این فیلم با اشاره به بودجه متوسط این فیلم افزود: امری که میزان بودجه فیلم‌ها را افزایش می‌دهد، انتخاب بازیگران ستاره و شناخته شده است وگرنه مابقی هزینه‌ها در همه فیلم‌ها تقریبا برابر است.

وی اظهار کرد: ضمن احترامی که برای ستاره‌ها در سینما قائلم معتقدم این فیلم آنقدر خوب است که بدون حضور چهره‌های شناخته شده بتواند موفق باشد. این فیلم قابلیت آن را دارد که به تنهایی روی پای خود بایستد و احتیاج به تبلیغات خاصی نداشته باشد و این امر تنها مستلزم اکران خوب آن است.

وی ادامه داد: پذیرایی از ۷۰ نفر از عوامل در شهرستان ماسال و اقامت آنها و همچنین پر لوکیشن بودن و پر بازیگر بودن تا حدی هزینه فیلم را بالا برد.

حسن آقا کریمی بیان کرد: این فیلم به قصد نمایش در جشنواره‌ها ساخته نشده و هدف آن آموزشی برای خانواده‌ها بوده است. اگر کسی فیلم را نبیند مطمئنا چیز مهمی را از دست می‌دهد.

رمضانی نیز گفت: این فیلم بدون نیاز به حاشیه سازی و تبلیغات موفق‌ترین فیلم جشنواره امسال خواهد بود. من قاطعانه پای این جمله می‌ایستم و مطمئنم که شاهد موفقیت‌های زیاد این فیلم در جشنواره امسال خواهیم بود و سربلند بیرون می‌آییم.

این کارگردان در پایان شعار تبلیغاتی فیلم را جمله «مثبت باش پسر، مثبت» اعلام و از پوستر فیلم «فرار از قلعه رودخان» همزمان با پخش موسیقی فیلم ساخته بهزاد عبدی رونمایی کرد.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1274

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *