قرار بود از برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر حمایت شود

رهبر گروه کر «مهر وطن» گفت: گروه ما چند سال در جشنواره‌ی موسیقی فجر شرکت کرده، مقام هم آورده است و اتفاقا ما پیشرفت‌مان را مدیون این جشنواره هستیم؛ اما تکلیف بنیاد «حمایت از برگزیدگان جشنواره‌ی موسیقی فجر» چه شد؟

هفت سرزمین/ مسعود نکویی اظهار کرد: گروه ما یک گروه شهرستانی‌ است که از چند سال پیش در جشنواره شرکت کرده و با حضور در این جشنواره به سطح بالایی رسیده است؛ اما سوال من این است که وقتی در سال ۹۲ بنیاد حمایت از برگزیدگان فجر تشکیل شد، نتیجه‌ی آن چه شد و چرا هیچ اتفاقی نیفتاد؟

او ادامه داد: وقتی در خبرها متوجه شدم، قرار است، چنین حمایتی از برگزیدگان جشنواره‌ی موسیقی فجر صورت گیرد، خیلی خوشحال شدم و شاید بارها با آقای ستایش‌گر تماس گرفتم، اما او با این‌که خیلی از تماس من استقبال کرد، هربار از کمبود بودجه سخن گفت و نمی‌دانم چرا آن حمایت‌هایی که باید، صورت نگرفت.

رهبر گروه کر «مهر وطن» همچنین اظهار کرد: جشنواره هنوز فیلم اجراهای سال ۹۱ را منتشر نکرده و این در حالی است که به گروه‌ها نیز اجازه‌ی فیلمبرداری نمی‌دهند. شاید من بیشتر از ۲۰ بار با انجمن تماس گرفتم تا درباره‌ی این فیلم‌ها جویا شوم، اما نتیجه نگرفتم.

این هنرمند که امسال از کرمان در بخش آواز جمعی جشنواره موسیقی فجر شرکت می‌کند، درباره‌ی رپرتوآر گروه «مهر وطن» توضیح داد: ما امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل در جشنواره شرکت می‌کنیم. بخشی از قطعات ما آثاری از دوره‌ی رنسانس تا قرن بیستم را دربر می‌گیرد و قطعاتی از بتهوون، باخ‌، موتسارت و چند آهنگساز معاصر اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: ما امسال دو قطعه‌ی جدید با نام‌های «هفت‌سین» و «حاجی فیروز» را اجرا خواهیم کرد و از آنجا که نزدیک نوروز هستیم، این قطعات بی‌مناسبت نخواهند بود . قطعه‌ی «هفت‌سین» با شعر و آهنگی از خودم است و «حاجی فیروز» نیز همان قطعه‌ی قدیمی است که ما آن را تا انتها اجرا می‌کنیم. با این تفاوت که همه‌ی قطعات کنسرت ما به‌صورت آکاپلا تنظیم شده است.

او با بیان این‌که این گروه در چهار خط آوازی اجرایش را به صحنه خواهد برد، توضیح داد: یک اثر فولکلور تهرانی با نام «گلوبندک» و یک کار محلی گیلکی اجرا خواهیم کرد و چهار اثر با گویش‌هایی از کرمان، هرمزگان‌ و سیستان و بلوچستان بخش دیگری از رپرتوار ما است.

نکویی درباره‌ی بخش رقابتی آواز جمعی سی‌امین جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر نیز گفت: فکر می‌کنم، امسال بخش آواز جمعی یکی از بهترین سال‌های خود را دارد. در این دوره، گروه‌هایی در جشنواره حضور دارند که همه در جشنواره رشد کرده‌اند. برای مثال، گروه «پاسارگاد» شیراز بسیار قوی است و «دامور» هم گروه خوبی محسوب می‌شود. همه‌ی گروه‌ها در سطح بالا هستند و بخش کرال جشنواره امسال بسیار متنوع خواهد بود.

او همچنین افزود: مخاطبانی که امسال به بخش آواز جمعی جشنواره می‌آیند، هر شب اجراهای بسیار خوبی را خواهند دید.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1993

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *