لطفا با دوربین وارد شوید!

زنگ آغاز سومین دوره‌ی «ده روز با عکاسان» به صدا درمی‌آید.

هفت سرزمین/ سومین دوره‌ی «ده روز با عکاسان» با سخنرانی مجید سرسنگی و مسعود زنده‌روح کرمانی ۲۱ دی افتتاح می‌شود. در بخشی از این مراسم، کتاب «زمان سخت» با آثاری از محسن راستانی که از سوی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس منتشر شده است، رونمایی خواهد شد.

این مراسم ساعت ۱۷:۳۰ روز یکشنبه (۲۱ دی‌ماه) در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شود. در این مراسم، مسعود زنده‫روح کرمانی – رییس هیئت مدیره‌ی انجمن عکاسان ایران -، ابراهیم صافی – رییس هیئت مدیره‌ی انجمن عکاسان میراث فرهنگی و دبیر این دوره -، سعید دستوری – یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی انجمن عکاسان – و مجید سرسنگی – مدیرعامل خانه‌ی هنرمندان ایران – سخنرانی می‌کنند. نمایش کلیپی درباره‌ی اهداف و برنامه‌های «ده روز با عکاسان» و اجرای یک پرفورمنس از دیگر بخش‌های مراسم افتتاحیه است.

یکی دیگر از بخش‌های این مراسم، رونمایی از کتاب «زمان سخت» است که در آن، عکس‌های سیاه و سفید محسن راستانی از جنگ و وقایعی که در بوسنی و هرزگوین رخ داده، به تصویر کشیده شده است. این کتاب ۲۰۴ صفحه‌ای در قطع ۲۱ در ۲۱ سانتی‌متر توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس منتشر شده و قرار است هنگام برگزاری «ده روز با عکاسان» در معرض فروش گذاشته شود.

در سومین دوره «ده روز با عکاسان» تمام گالری‌های خانه هنرمندان ایران به‌طور همزمان به این برنامه اختصاص می‌یابد و به همین منظور، گالری «بهار» به انجمن عکاسان ایران، گالری «تابستان» به انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، گالری «نامی» به انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران، گالری «میرمیران» به انجمن عکاسان سینمای ایران، گالری «پاییز» به انجمن عکاسان میراث فرهنگی، گالری «زمستان» به انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران و گالری «ممیز» به انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس اختصاص داده شده است.

سومین دوره‌ی «ده روز با عکاسان» با دبیری ابراهیم صافی از ۲۱ تا ۳۰ دی سال ۹۳ در خانه‌ی هنرمندان ایران به نشانی خیابان طا‌لقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=957

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *