«ما می توانیم» بهانه ای برای کشف استعداد

مراسم معرفی برگزیدگان هشتمین جشنواره عکس «ما می‌توانیم» عصر روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه در گالری شماره ۲ خانه عکاسان حوزه هنری برگزار شد.

هفت سرزمین/ در ابتدای این مراسم سیداحسان باقری مدیر خانه عکاسان حوزه هنری و دبیر هنری جشنواره عکس «ما می‌توانیم» این رویداد هنری را یک تلاش و عزم مقدم توصیف کرد که در خانه عکاسان شکل گرفته است. وی ادامه داد: این جشنواره ۸ سال قدمت دارد و همواره برای عکاسان دغدغه است که توانمندی‌های کشور خود را به تصویر بکشند اما مفهوم توانستن آنقدر وسیع است که گاه می‌تواند انتزاعی باشد و در ذهن شکل بگیرد و هم می‌تواند به پیشرفت‌های علمی و نظامی و پیشرفت‌های دیگر اشاره کند.
وی بر لزوم برگزاری جلسات تبیین موضوع برای عکاسان را همزمان با انتشار فراخوان جشنواره عکس «ما می‌توانیم» و توضیح داد: توانستن به وسعت گستره ایران اسلامی است و جلسات تبیین موضوع برای عکاسان باعث می‌شود تا نتیجه بهتر باشد. مهمترین اتفاق مدنظر در خصوص موضوع توانستن، تحریمی است که با حمایت شبکه صهیونیزم جهانی به وجود آمد و مشکلاتی نظیر تحریم دارو و برخی کالاها را ایجاد کرد اما ما مبارزه کردیم و ایستادگی در مقابل این تحریم‌ها بسیار ارزشمند است.
دبیر هنری جشنواره عکس «ما می‌توانیم» با بیان اینکه انتظار تنوع بیشتری در نوع نگاه عکس‌های ارسال شده به جشنواره را داشتیم، یادآور شد: به تعداد سلایق عکاسان می‌تواند نگاه‌های متفاوتی به موضوع توانستن وجود داشته باشد البته ما باید همزمان با انتشار فراخوان جلسات تبیین موضوع را برگزار می‌کردیم تا شاهد این تنوع نگاه باشیم.
در پایان و بعد از قرائت بیانیه هیأت داوران هشتمین جشنواره عکس «ما می‌توانیم»، با حضور سیداحسان باقری دبیر هنری جشنواره و اکبر ناظمی عکاس با سابقه انقلاب و دفاع مقدس، برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی شدند.
در بخش معرفی برگزیدگان، لوح تقدیر رتبه سوم و ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی به قدیر وقاری از خراسان رضوی اهدا شد.
لوح تقدیر رتبه دوم و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی به جاوید نیک‌پور از تهران اهدا شد.
لوح تقدیر رتبه اول و ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی هم از آن محمدصابر شیخ‌رضایی از تهران رسید.
بعد از معرفی برگزیدگان، نمایشگاه عکس هشتمین جشنواره عکس «ما می‌توانیم» افتتاح شد.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1339

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *