«مجله تئاتر» تلویزیون به راحتی!‌ تعطیل شد

تهیه‌کننده و کارگردان «مجله تئاتر» که دو هفته پیش، پخش برنامه‌اش در شبکه چهار سیما قطع شد، خطاب به مدیران سازمان صدا و سیما گفت: به راحتی یک برنامه را تعطیل نکنید، بلکه به فکر ارتقای آن باشید.

هفت سرزمین/ او درباره‌ی دلیل نوشتن یادداشت اخیرش درباره قطع برنامه‌اش توضیحاتی را بیان کرد و در عین حال گفت که این یادداشت بدون هیچ قصد و غرضی نوشته شده است.

نیما دهقان در ابتدای صحبت‌هایش مطرح کرد: این حق طبیعی و قانونی هر مدیری است که برنامه‌های موفق شبکه‌اش را با هر تهیه کننده‌ای که صلاح می‌داند جلو ببرد اما برنامه‌هایی که با گذشت سال‌ها برَند شده‌ و از طرفی باعث درآمد‌زایی شبکه شده‌اند را نمی‌شود به همین راحتی کنار گذاشت. کنار گذاشتن یک برنامه برند، مثل نهالی می‌ماند که به عنوان مثال پنج سال پیش توسط یک باغبان کاشته شده و یک باغبان جدید می‌آید و آن نهال را از ریشه بیرون می‌آورد و یک نهال جدید به جای آن می‌کارد و توقع دارد پنج سال دیگر این نهال میوه بدهد. به نظرم این اقدام خطای مدیریت فرهنگی ماست که برنامه‌ای که چند سال است برای شبکه چهار سیما درآمدزایی کرده است را به راحتی حذف کنیم.

وی در ادامه همین بحث تصریح کرد: باید به فکر ارتقای برنامه‌ای باشند که در حوزه فرهنگی موفق است. این اتفاق می‌تواند با حضور افرادی دیگر همراه باشد که باعث بالا بردن کیفیت برنامه شوند؛ چرا که برنامه‌ای مثل «مجله تئاتر» تنها برنامه‌ای بود که صنعت تیزرسازی در تئاتر کشور را به وجود آورد و به تئاتر شهرستان‌ها پرداخت و تمام جشنواره‌ها را به مخاطبانشان معرفی کرد. همچنین «مجله تئاتر» تنها برنامه‌ای بود که نقد حرفه‌ای و علمی در حوزه تئاتر انجام داد و برنامه‌ای بود که نخبگان تئاتر در آن حضور داشتند.

دهقان همچنین گفت: من اصلا مشکلی ندارم که برنامه «مجله تئاتر» به تهیه‌کنندگی من نباشد بلکه فقط درخواستم از مدیران ارشد سازمان صدا و سیما این است که برنامه‌ای که شش سال روی آن برنامه ریزی مالی شده است و حالا به نقطه‌ای رسیده است که در میان اهالی تئاتر جایگاه معتبری پیدا کرده است، تعطیلش نکنند بلکه به فکر ارتقای آن باشند.

این برنامه ساز در پایان اظهار کرد: امیدوارم با قطع «مجله تئاتر»، جامعه تئاتری هم به وجود چنین برنامه ای در تلویزیون اصرار داشته باشند.

منبع: ایسنا

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=14162

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *