مجموعه جواهرات معاصر در نمایشگاه «ولی بی صدا»

نمایشگاه گروهی جواهرات معاصر توسط گروه طراحی «الف.دال» به نمایش گذاشته می‌شود.

هفت سرزمین/  «ولی بی‌صدا» عنوان مجموعه‌ای از جواهرات معاصر است که به کوشش امیر حسین دلبری گردآوری شده است و شامل آثار او و دو تن از هنرجویانش رویا اخوان و نسیم رهایی است.

مجموعه‌های نوبت عاشقی از امیر حسین دلبری، فال قهوه از رویا اخوان و پرنده‌های قفسی از نسیم رهایی اگر چه به لحاظ فرمی و ظاهری ارتباط چندانی ندارند اما در بطن خود حامل دغدغه مشترکی هستند که با بیان تصویری و جهان بینی هر هنرمند به تصویر کشیده شده است.

فصل مشترک نگاه هر سه هنرمند در آثارشان که ناشی از دغدغه آنها است کنایه از امیدی دارد که در روزمره زندگی مردم سرزمین‌شان موج می‌زند. امیدی که بعضی آن را ته فنجان قهوه می‌جویند و رویا اخوان بر این اساس این فرم‌ها و خطوط ساده را حجم داده و مزین به سنگ‌هایی رنگین کرده تا اغراق در این امید کرده باشد. نسیم رهایی که به ظاهر نگاهی فمینیستی در مجموعه پرنده‌های قفسی دارد و شکوه از قفس می‌کند، نه قفس‌هایی که در آثارش به تصویر کشیده شباهتی به قفس دارد و نه پرنده‌هایش در قفسی محبوس شده‌اند و اکثر اوقات قسمتی از پرنده از فرم به ظاهر قفس بیرون زده است.

امیر حسین دلبری نیز که شاخصه آثارش خوشنویسی و استفاده از شعر و ادبیات است، با همان ساختار همیشگی‌اش مجموعه خود را طراحی کرده است، اما با انتخابی زیرکانه به سراغ اشعاری رفته که درونمایه‌ای شکوه آمیز و افسوس وار دارند تا کنایه‌ای به شکوه‌ها و افسوس‌های گفت‌وگوهای روزمره مردم سرزمینش داشته باشد. این اشعار با ترکیب بندی‌های نستعلیق و رنگ و لعاب مینا کاری ارائه شده و گاها بیتی در فرم‌های مختلف و رنگ بندی‌های متفاوتی ارائه شده تا اینگونه به مخاطبان خود تلنگری بزند.

این نمایشگاه ۲۰ تا ۲۷ دی در شهرک غرب، میدان صنعت، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، پلاک ۷، واحد یک برپاست.

منبع: ایسکانیوز

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=960

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *