محفل شعر و هنرهای تجسمی به یاد مشفق کاشانی برگزار می‌شود

هفتمین نشست از سلسله نشست‌های «یک فنجان شعر» برج میلاد تهران با یاد استاد مشفق کاشانی و برپایی نمایشگاهی از تابلوهای گرافیکی براساس اشعار بیش از ۳۰ شاعر معاصر برگزار می‌شود.

۷ سرزمین/ در این نشست، علاوه بر شعرخوانی شاعران، افشین علاء از دوران هم‌نشینی و فعالیت‌های زنده‌یاد مشفق کاشانی خواهد گفت و تابلوی اجراشده بر اساس یکی از شعرهای مشفق کاشانی، به خانواده این شاعر تازه درگذشته تقدیم خواهد شد.

همچنین منصور قدرتی که این تابلوهای گرافیکی را بر اساس شعرهای شاعران معاصر به‌صورت دیجیتالی یا اکریلیک ترسیم کرده و علیرضا مجابی درباره تلفیق شعر و هنرهای تجسمی صحبت خواهند کرد.

این نقاشی‌خط‌های دیجیتالی با الهام از اشعار بیش از ۳۰ شاعر خلق شده است که از میان آنها می‌توان به این نام‌ها اشاره کرد: سهراب سپهری، هوشنگ ابتهاج (ه. ا سایه)، محمدرضا شفیعی‌کدکنی، محمد شمس‌لنگرودی، شهاب مقربین، مشفق کاشانی، سام ایرانی، غزل بارانی، محمد برزگری، سینا به‌منش، نسرین خواجه، افسانه راز، علی شرافت‌، رضا شهبازی، منصور طحان، آبا عابدی، شهریار عطایی، علیرضا بهرامی، نسرین فرقانی، رسول یونان، شمس آقاجانی، ندا فضلی، نیکی فیروزکوهی، اصلان قزللو، رضا کاظمی، صبا کاظمیان، عباس کریمی‌عباسی، مهدی رضازاده، سعیده نقوی و…

این نشست، پنجشنبه ۹ بهمن ۹۳ از ساعت ۱۶ در گالری غربی گذرگاه برج میلاد تهران آغاز می‌شود و ورود به آن برای علاقه‌مندان آزاد است. قرار است تابلوهای منصور قدرتی به مدت یک هفته در این گالری به نمایش دربیاید.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=1937

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *