مختاریان زندگی در سیستان را به روایت خاک نمایش می دهد

نمایشگاه عکسی از آثار هادی مختاریان با عنوان «زندگی به روایت خاک» جمعه ۱۰ مهرماه ساعت ۱۷ در نگارخانه نامی خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

هفت سرزمین/ آثار نمایشگاه «زندگی به روایت خاک» مربوط به پروژه‌ سوادآموزی برای بچه‌های منطقه‌ای در بلوچستان است. هادی مختاریان، عکاس خبری و از اهالی مطبوعات و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان است که در این پروژه در کنار کار در زمینه سوادآموزی، برای بچه‌های کپرنشین در ۷۵ کیلومتری چابهار، پروژه عکاسی از این بچه‌ها را نیز پیگیری کرده است.

به گفته این عکاس مطبوعاتی، در این منطقه آب، برق و گاز وجود ندارد در حالی که حرف اول زندگی را در چنین منطقه‌ای آب می‌زند، در نتیجه به این دلیل نام این نمایشگاه «زندگی به روایت خاک» گذاشته شده است.

در این نمایشگاه ۳۶ عکس رنگی ۱۰۰ در ۷۰ به نمایش درمی‌آید که همگی به صورت همت عالی و به نفع کودکان همان منطقه در بلوچستان به فروش گذاشته خواهند شد.

هادی مختاریان متولد سال ۱۳۵۴ است و تاکنون ۳ نمایشگاه انفرادی در ایران و دو نمایشگاه انفرادی در خارج از کشور برگزار کرده است. وی هدف از نمایش آثار خود در خانه هنرمندان ایران را دیده شدن هر چه بیشتر این آثار به دلیل سوژه‌های خاص‌شان می‌داند که باعث آشنایی مخاطبان با این موضوعات در جامعه می‌شود.

این نمایشگاه تا ۱۶ مهرماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن و خرید از این نمایشگاه به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

منبع: مهر

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=14401

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *