مسابقه عکاسی «سمپوزیوم مجسمه سازی تهران» فراخوان داد

سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با سمپوزیوم مجسمه سازی شهر تهران اولین مسابقه عکاسی از این رویداد هنری را برگزار می کند.

هفت سرزمین/ سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرتهران با اعلام این خبر گفت: اولین فراخوان عکاسی «سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران» با هدف به تصویر در آوردن این دوره از سمپوزیوم در دو بخش عمومی و حرفه ای برگزار می کند که در بخش عمومی عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران که با موبایل و دوربین های معمولی گرفته شده باشد می توانند شرکت کنند.
مجتبی موسوی با اشاره به این در بخش حرفه ای عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران که با عکاسی حرفه ای و دوربین های با کیفیت بالا گرفته شده باشد، شرکت می کنند، ادامه داد: شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی در این جشنواره آزاد است و علاقه مندان از اول مهرماه مصادف با افتتاحیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران در محل برج میلاد تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۴ فرصت دارند به عکاسی از این رویداد هنری بپردزاند.
به گفته او هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ قطعه عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی برای شرکت در فراخوان انتخاب و از طریق سامانه در نظر گرفته شده که آدرس آن در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (zibasazi.ir) ذکر شده به دبیرخانه ارسال کند.
مهندس موسوی با اشاره به اینکه حداکثر حجم مجموع عکسهای ارسالی ۵۰۰۰ کیلوبایت و با سایزهای حداقل ۶۰۰ * ۸۰۰ پیکسل و حداکثر ۷۶۸ * ۱۰۲۴ پیکسل باید باشد، ادامه داد: پس از راه یابی اثر، عکاس باید فایل خود را با فرمت Tiff  در قالب لوح فشرده (DVD) با درج مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن همراه) به دبیرخانه ارسال نمایید.
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه هیئت داوران متشکل از سه کار‌شناس و هنرمند است، درمورد جایزه این مسابقه  افزود: در بخش عمومی به نفر اول دیپلم افتخار و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی،  نفر دوم دیپلم افتخار و یک قطعه نیم سکه بهار آزادی و نفر سوم دیپلم افتخار و یک قطعه ربع سکه بهار آزادی تعلق می گیرد.
او در مورد جایزه بخس حرفه ای گفت: در بخش حرفه ای نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال معادل ۳میلیون تومان،  نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال معادل ۲میلیون تومان و نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال معادل ۱میلیون تومان اهدا می شود.
به گفته مهندس موسوی جایزه ویژه هیئت داوران دیپلم افتخار به همراه مبلغ بیست میلیون ریال به عکاس برگزیده که به عنوان بر‌ترین استعداد جوان شناخته می شود، اهداء خواهد شد.
گفتنی است آخرین مهلت ارسال آثار شنبه ۱۸مهر خواهد بود و تمدید نمی شود و انتخاب و داوری عکس‌ها از ۱۸مهرماه تا ۲۱مهرماه انجام می شود و مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز ۲۳ مهرماه مصادف با مراسم اختتامیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران برگزار می شود.

image

منبع: ایسکانیوز

Print Friendly
لینک خبر : http://www.7sarzamin.ir/?p=14269

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *